• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
EMNİYETE TAZE KAN

EMNİYETE TAZE KAN

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM)  4 aylık eğitim sonunda 339 polis adayı mezun oldu.

Vali Çakır, “Sizler devletimizin, toplumumuzun güvenliğisiniz. Onun için bütün gücünüzle, yedi gün yirmi dört saat, anbean, zamanınızın bütün alanında toplumumuzun her kesimine sahip çıkmanız lazım” dedi.

Yozgat POMEM Müdürü Zafer Kişi, “Okulumuz, 1997 yılından bu yana emniyet teşkilatına, adalet ve hukukun üstünlüğüne inanan, vatanına, milletine, bayrağına bağlı ülkesinin bölünmez bütünlüğü için gözünü budaktan sakınmayan binlerce polis yetiştirmiştir” dedi.

Vali Kadir Çakır, Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 4 aylık eğitimlerini tamamlayan 339 polis adayı için düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi spor salonunda düzenlenen törende okulu derece ile bitiren Yunus Kocabıyık, yaş kütüğüne isim plakasını çaktı. Daha sonra dereceye giren 10 öğrenciye diploma ve ödülleri protokol tarafından verildi.

Törende konuşan Vali Kadir Çakır, “Başta vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için şehit olan polis ve askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Değerli anne ve babalar. Öncelikle böyle güzel evlatlar yetiştirdiğiniz için sizleri kutluyorum” dedi.

Vali Çakır, mezun olan öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada ise, “Sizler devletimizin, toplumumuzun güvenliğisiniz. Onun için bütün gücünüzle, yedi gün yirmi dört saat, an be an, zamanınızın bütün alanında toplumumuzun her kesimine sahip çıkmanız lazım. Onları kendi bedeniniz gibi, kendi kardeşiniz gibi, kendi aileniz gibi görmeniz gerekiyor.

Burada polis eğitim merkezinde gördüğünüz bütün uygulamaları, bütün teorik bilgileri hayatınıza uygulamanız lazım. Sizin asli göreviniz suç ve suçluyla mücadele etmektir. Bunun dışında da, suç işleyen insanları getirip adalete teslim etmektir. Ben üzerinizde büyük emeği olan başta aileleriniz olmak üzere, Polis Eğitim Merkezi Müdürümüze, Polis Eğitim Merkezinde çalışan bütün görevlilere sizin adınıza teşekkür ediyor, görevinizde üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yozgat POMEM Müdürü Zafer Kişi ise “Okulumuz, 1997 yılından bu yana emniyet teşkilatına, adalet ve hukukun üstünlüğüne inanan, vatanına, milletine, bayrağına bağlı ülkesinin bölünmez bütünlüğü için gözünü budaktan sakınmayan binlerce polis yetiştirmiştir.

Aynı duygu ve düşüncelere sahip bilinçli mensuplar yetiştirmeye de devam edecektir. Bugün 22. dönem Yozgat POMEM olarak, 339 vatan evladımızı daha mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, eğitimlerini tamamlayan 339 polis adayı yemin ederek diplomalarını aldı. Yemin sonrası öğrenciler keplerini havaya atarak, mezun olmanın sevincini aileleriyle birlikte yaşadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM