• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EMNİYET’TEN “HAYDİ” UYGULAMASI

EMNİYET’TEN “HAYDİ” UYGULAMASI

Çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçecek ve farkındalığı artırmak için hayata geçirilen HAYDİ (Hayvan Durum İzleme) isimli mobil uygulama üzerinden aldığı ihbarlarla çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçlara anında müdahale edilecek. Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü  de kamu, özel kurum kuruluşlar hizmet binalarına bilgilendirme afişleri asarak, vatandaşları, kamu çalışanlarını ve yöneticilerini bilgilendirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla kurulan birim, çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçecek ve farkındalığı artıracak. Ekipler özellikle kötü davranılan, işkence gören, aç ve susuz bırakılan hayvanları yeniden sahiplendirmek ve koruma altına almak için el koyma işlemi yaparak ilgili kurum ve kuruluşlara teslim edecek.

“Çevre, Doğa ve Hayvanların korunması amacıyla “HAYDİ” devrede”

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünce Çevre, Doğa ve Hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçilmesi, halkın bilgilendirilmesi ve duyarlılığın arttırılması amacıyla Hayvan Durum İzleme uygulaması “HAYDİ” isimli Mobil İhbar uygulaması faaliyete geçti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığında Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü, 81 İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlükleri bünyesinde de Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği kuruldu.

Bu kapsamda Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, kamu, özel kurum kuruluşlar hizmet binalarına bilgilendirme afişleri asarak, vatandaşları, kamu çalışanlarını ve yöneticileri bilgilendirdi.

“UYGULAMA NASIL”

Vatandaşlar, Apple Store ve Google Play Store üzerinden cep telefonlarına indirilebilecekleri uygulamaya T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini yazarak giriş yapabilecek. Daha sonra cep telefonuna gelen doğrulama kodunun girilmesiyle uygulama etkin hale gelecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM