• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
EMNİYETTEN SIKI DENETİM

EMNİYETTEN SIKI DENETİM

Emniyet Vatandaşın Sağlığı ve Güvenliği İçin Denetimde

Boğazlıyan da  İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yeni tip Korona virüs salgını nedeniyle maske ve sosyal mesafe ile trafik denetimlerini sürdürüyor. İlçe Emniyet Müdürü Zekai Doğanay, gözetiminde pandemi sürecinde başarılı çalışmaları ile dikkat çeken emniyet güçleri, tüm Dünyayı etkisi altına alan ‘Covid 19’ salgınının önüne geçmek, vatandaşın sağlığı ve can güvenliği için denetimlerini artırarak sürdürüyor.

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri maske takma zorunluluğu getirilen Boğazlıyan da denetimlerini sürdürüyor. İlçenin çeşitli noktalarında oluşturulan kontrol noktaları ile emniyet ekipleri denetimler yaparak vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafe ile trafik kuralları konusunda uyarıda bulunuyor.

Tüm Türkiye de olduğu gibi yaz ayının bunaltıcı havasını fırsat bilen vatandaşlar, 900 TL para cezası olmasına rağmen maskesiz gezmekte ısrarcı davranırken, emniyet güçleri ise yaptıkları denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Pandemi sürecinde Boğazlıyan Kaymakamlığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca alınan kararlar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce yerine getirilirken, tüm Dünyayı etkisi altına alan ‘Covid 19’ salgınının önüne geçmek amacıyla sosyal mesafe ve maske takma konularında alınan kararların denetimleri de titizlilikle sürdürülüyor.

MEVLANA MAHALLESİ’NDE DENETİM YAPILDI

Bu kapsamda; Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında maske takma zorunluluğu getirilen Boğazlıyan da polis ekipleri ilçenin ana caddelerinde ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde maske denetimlerini sürdürdü. Mevlana Mahallesi’nde de ekipler vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda sık sık uyardı.

ALKOLLÜ SÜRÜCÜYE CEZA YAZILDI

Emniyet ekipleri, maske ve sosyal mesafenin yanısıra trafik denetimlerini de ağırlık verdi. Bu kapsamda, Mevlana Mahallesindeki kontrol noktasında 3 araç sürücüsüne ehliyetsiz araç kullanmaktan, bir araç sürücüsüne de alkollü araç kullanmaktan dolayı işlem yapılarak, toplam 16 Bin TL para cezası uygulandı.

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Bu arada; vatandaşlar polis ekiplerinin özellikle pandemi sürecinde Vefa Sosyal Destek Gruplarınca ev ev dolaşarak vatandaşlara hizmet verdiklerini hatırlatarak, “Polisimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Vatandaşlar olarak maske zorunluluğu kararını olumlu karşılıyoruz. Boğazlıyan da alınan kararlara çoğunlukla uyulduğu görülüyor. Ancak yolda polisi gören bazı maskesiz vatandaşlardan kimi yolunu değiştirdi, kimi cebinden apar topar çıkardığı maskeyi taktı. 1 Haziran’da başlanılan normalleşme sürecinin ardından hepimiz alınan kararlara ve trafik kurallarına uymak zorundayız” ifadelerinde bulundular.

DENETİMLER ARTARAK SÜRECEK

Öte yandan; Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince denetimlerin sıklıkla ve kararlılıkla devam edeceği öğrenilirken, ehliyetsiz, alkollü ve müziğin sesini yüksek sesle açarak, trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araç sürücülerine karşı da denetimlerin artarak süreceği ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM