• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EN DAYANIKLI TASARIM

EN DAYANIKLI TASARIM

‘Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı’ yarışmasında Yozgat Bozok Üniversitesine üçüncülük ödülü.

Başta inşaat mühendisi adayları olmak üzere tüm üniversite öğrencilerine deprem bilinci ve depreme dayanıklı bina tasarımının becerisinin artırılması amacıyla Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen yarışmada Bozok Üniversitesine üçüncülük ödülünü aldı.

Türkiye’de depreme dayanıklı bina bilincini arttırmak amacıyla bu yıl 6’ncı kez düzenlediği “Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması”nın finaline Yozgat Bozok Üniversitesi damgasını vurdu.

‘Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı’ yarışmasında Yozgat Bozok Üniversitesine üçüncülük ödülü.

Yarışma öncesi ön elemeyi geçen 21 Üniversite Takımı yaptıkları bina maketleri ile İstanbul’da final yarışmasına katıldı. Final yarışmasında takımlar tasarım, sunum, teknik şartnameye uygunluk ve maketlerin deprem testlerindeki performansları gibi parametreler açısından değerlendirildi. takım finalde üçüncülük ödülü kazandı.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen (DASK) Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışmasında Yozgat Bozok Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri üçüncülük ödülü aldı.

Yarışma öncesi ön elemeyi geçen 21 Üniversite Takımı yaptıkları bina maketleri ile İstanbul’da final yarışmasına katıldı. 29-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşen final yarışmasında takımlar tasarım, sunum, teknik şartnameye uygunluk ve maketlerin deprem testlerindeki performansları gibi parametreler açısından değerlendirildi.

Üniversitenin İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin kurduğu takım ise yaptığı maket ile final yarışmasına katıldı.

Takım Danışmanlığını İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Dr. Hüseyin Çilsalar’ın yürüttüğü, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Hüseyin Köse (Takım Kaptanı), Murat Erciyas, Uğurcan Özer, Mehmet Başer ve Mimarlık Bölümü öğrencisi Elif Su Çabuk’tan oluşan takım finalde üçüncülük ödülü kazandı.

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin kazanmış oldukları üçüncülük derecesi dolayısıyla ekibi tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, açıklamasında şunları kaydetti.

“Eğer hayalleriniz varsa, inanıyorsanız, azimli ve kararlı iseniz üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir iş yoktur. İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencilerimiz de azim ve kararlılıkla girdikleri yarışmada üçüncülük ödülü aldılar. Başarıda emeği geçen öğrencilerimizi ve danışman hocamızı tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM