• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
EN RENKLİ FESTİVAL

EN RENKLİ FESTİVAL

Bozok Üniversitesi 2021-2022 Öğretim yılı “Mezuniyet Töreni ve YOBÜ Festival” etkinlikleri düzenledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ; “İlin geleceğine yönelik Yozgat Bozok Üniversitesi’nin bu noktada lokomotif olması büyük önem arz ediyor. Üniversitemiz ulusal ve uluslararası düzeyde önemli çalışmalar elde etti. 3 yıllık bir zaman dilimi içerisinde devlet üniversiteleri sıralamasında 11. sıraya yükseldi” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama etkinliklerine Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen,  fakülte dekanları, öğretim elemanları, siyasi parti temsilcileri,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Festivalin açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ Yozgat Bozok Üniversitesi’nin 2006 yılında kurulan bir üniversite olduğunu ancak yükseköğretime başladığı yıl olarak baktığımızda neredeyse yarım asra varan bir geçmişi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Üniversitemizin kuruluşundan bu yana Yozgat ilimize böylesine güzel bir üniversite kazandırmanın heyecanını geçmişte çok kıymetli büyüklerimiz nasıl yaşamışlarsa şu anda bu görevi ifa eden ekip olarak da bizler de aynı heyecanla Yozgat Bozok Üniversitesi’ni daha ileri nasıl götürebiliriz gayreti ve çabası içerisindeyiz.

Biz Yozgat Bozok Üniversitesi’ni devlet üniversiteleri başta olmak üzere daha prestijli ve daha saygın hale getirmenin gayreti içerisindeyiz. İddiamız üniversitemizi marka üniversite yapmak idi ve göreve başladığımız günden bu tarafa uluslararası öğrenci sayımız dâhil olmak üzere her alanda Yozgat Bozok Üniversitesi’ni görünür kılmaya çalıştık.

Çünkü üniversiteye yönelik bu şehrin değerleri önem atfetmişlerdi. Yozgat için üniversitenin anlam ve değerini onlar çok iyi biliyorlardı. Dolayısıyla onların bizlere verdiği emaneti çok iyi yerlere taşımak görevimiz ve vazifemizdir. O açıdan da Yozgat Bozok Üniversitesi yönetimi olarak fakatlarımız, amalarımız olmadan bu üniversiteyi daha saygın, ulusal ve uluslararası düzeye nasıl taşıyabiliriz bunun gayret ve çabası içerisinde olduk. Allah’a hamd olsun üç senelik görev süremizde Yozgat Bozok Üniversitesi ulusal ve uluslararası düzeyde önemli çalışmalar elde etti.

Uluslararası sıralama kuruluşunda Yozgat Bozok Üniversitesi 3 yıllık bir zaman dilimi içerisinde devlet üniversiteleri sıralamasında 11. sıraya yükseldi. Bu büyük bir başarı ve bu bize emanet edilen üniversitemizin daha ileri taşınmasının marka üniversite olmasının bir gereğiydi ve biz bunu Allah’a hamd olsun yaptık. 2020 yılı itibariyle bölgesel kalkınma odaklı hedefi olan bir üniversite olmayı hedef etmiştik. İhtisas üniversitesi olarak bilgiyi teknolojiye teknolojiyi de sanayiciyle buluşturuyor.

Ben bu vesileyle üniversitemizin bu seviyelere gelmesinde çok büyük emekleri olan başta Sayın Cemil Çiçek Bey olmak üzere o dönemin bütün siyaset adamlarına, Devlet büyüğümüz hemşehrimiz Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Bey’e, şu anda siyasette aktif olarak bulunan, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Bey’e, Yozgat Milletvekilimiz Av. Yusuf Başer Bey’e, Yozgat için yüreği kalbi atan Yozgat’ın daha da gelişmesi ve büyümesini arzu eden tüm paydaşlarımıza çok ama çok teşekkür ediyoruz. İnşallah onların emanetlerini biz de vakti geldiğinde hak ettiği yere bizden sonra gelen arkadaşımıza teslim edeceğiz.

Bu şehre ve üniversitemize değer katan iki iş insanımızı da anmadan geçemeyeceğim. Üniversitemizin kuruluşunda büyük emeği olan Sayın Erdoğan Akdağ ve son dönemlerde üniversite gelişirse Yozgat gelişir anlayışıyla üniversitemize katkılar sunan Sayın Bilal Şahin Bey’e de çok teşekkür ediyorum.”

Cumhuriyet Meydanı’ndaki festival kutlama etkinlikleri festival meşalesinin Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ tarafından yakılması ile başladı. Festival çeşitli etkinlikler ile devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM