• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
ENDİŞE VEREN YÜKSELİŞ

ENDİŞE VEREN YÜKSELİŞ

Geçtiğimiz hafta risk haritasında 35.55 olan yüzdelik dilimi olan Yozgat il genelinde bu hafta artış göstererek 46.05’e yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayılarını paylaştı. Bakan Koca’nın açıkladığı koronavirüs vaka sayılarında bazı illerdeki artışlar dikkat çekerken, Yozgat il geneli bir önceki tabloya göre artış göstermesi endişeyi de beraberinde getirdi.

Yozgat il genelindeki son zamanlarda 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayılarındaki düşüş, son açıklanan tabloda yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayılarını açıkladı. Buna göre, bir önceki hafta risk haritasında 35.55 olan yüzdelik dilimi bu hafta artış göstererek 46.05’e yükseldi.

Bakan Koca’nın açıkladığı koronavirüs vaka sayılarında bazı illerdeki artışlar ise dikkat çekti. Sarı kategoride bulunan Yozgat il geneli bir önceki tabloya göre artış göstermesi endişe verici olarak yorumlandı.

Alınan tedbirlere hassasiyetle riayet edilmesi vurgulanırken, açıklanan tablonun herkesi üzdüğü ancak durumu tam tersine çevirmenin ise yine maske, mesafe ve temizlik ile alınan tedbir ve kurallara uyulmasından geçiyor.

PROF. DR. DEMİRER UYARDI

Bu arada hemşerimiz Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi. TÜBA Asli Üyesi, Tıbbi Onkoloji ve Hematoloji Uzmanı, TÜBA Kanser Çalışma Grubu Başkanı ve Kök Hücre Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer, (sosyal medya hesabından) yaptığı açıklamada “Mavi iller sarıya, sarılar turuncuya ve turuncular kırmızıya dönüyor. Çok yüksek riskli illerin sayısı hızla artıyor. Türkiye Pandemide alarm veriyor. Tüm vatandaşlarımızı bireysel karantinaya davet ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM