• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ENDİŞE VEREN YÜKSELİŞ

ENDİŞE VEREN YÜKSELİŞ

Yozgat il genelinde COVİD-19’la mücadelede aşılama çalışmaları sürerken, koronavirüs vaka sayılarındaki artış endişe yaratıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayılarını paylaştı. Bakan Koca’nın açıkladığı koronavirüs vaka sayılarında bazı illerdeki artışlar dikkat çekerken, Yozgat il genelinde ise 290,39 olarak açıklandı.

Yozgat il genelinde koronavirüs vaka sayıları inişli-çıkışlı seyreden tablo endişeyi de beraberinde getiriyor.

Yozgat il genelindeki son zamanlarda 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayıları bir önceki haftaya göre düştü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayılarını açıkladı. Buna göre, bir önceki hafta risk haritasında 307,09 olan yüzdelik dilimi bu hafta 290,39 olarak açıklandı.

Bakan Koca’nın açıkladığı koronavirüs vaka sayılarında bazı illerdeki artışlar ise dikkat çekti. Yozgat’ta ise koronavirüs vaka sayıları inişli-çıkışlı seyreden tablo endişe verici olarak yorumlandı.

Alınan tedbirlere hassasiyetle riayet edilmesi vurgulanırken, açıklanan tablonun herkesi üzdüğü ancak durumu tam tersine çevirmenin ise yine aşı, maske, mesafe ve temizlik ile alınan tedbir ve kurallara uyulmasından geçtiğine dikkat çekildi.

Bakan Koca, “1. Doz aşılamada yüksek bir oranda gelişme kaydettik. Sıra, ikinci doz aşı oranını yükseltmeye geldi. Sizinle her gün paylaştığımız 1. doz aşılanma oranı haritasını düzenleyerek, haritayı Pazartesinden itibaren iki doz aşılanma oranları bilgisiyle yine her gün sunacağız” açıklamasında bulunurken, Yozgat Valisi Ziya Polat ise, “Değerli hemşehrilerim, vaka sayılarımızı kontrol altına alabilmemiz için aşılarımızı yaptıralım. Tedbirlere uyalım” mesajını yeniledi.

Bu arada; 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısı Yozgat il genelinde (14-20 Ağustos’ta 217,13) (28 Ağustos-3 Eylül’de 307,09) ve (04-10 Eylül 2021’de 290,39) olarak tabloya yansıdı.

Aşılama oranı ise Ülke genelinde 1.Doz Uygulanan 52.497.989 2.Doz Uygulanan 41.739.242 3.Doz Uygulanan aşı sayısı da 9.763.070 oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM