• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
ENDİŞEYE GEREK YOK!

ENDİŞEYE GEREK YOK!

Türkiye’nin en büyük kazanımlarından birisi olan Şehir Hastanelerinin Türkiye’nin her alandaki gelişimine sekte vurmaya çalışan muhalefetin,“Şehir Hastanelerinin satıldığı yönünde” bir algı oluşturmaya  çalıştığını açıklayan AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, satışa konu işlemlerin varlık satışını kapsamadığı dile getirdi, Otopark, Güvenlik, Hyrrt, Temizlik, İlaçlama, Atık, Çamaşır, Yer Bahçe, Mefruşat, Sterilizasyon, Hibys ve yemek hizmetlerini kapsadığını söyledi.

BAŞER, HASTANENİN İŞLETME HAKKININ BİR KISMI DEVREDİLDİ

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Şehir Hastanesinin hizmet birimlerindenbir kısmının devredildiğini açıkladı.

Başer, son günlerde Türkiye ve Yozgat kamuoyunun gündemini meşgul eden Yozgat, Adana, Bursa, Elazığ, İstanbul Başakşehir şehir hastanelerinin Rönesans Holding tarafından ISS firmasına “işletme hakkının devri” ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hayalim” dediği şehir hastanelerinin Cumhuriyetin en büyük projelerinden biri olduğunu vurgulayan Başer, yapım modeli itibariyle dünyada örneği bulunmayan şehir hastanelerinin Türkiye’nin en büyük kazanımlarından biri olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin her alandaki gelişimine sekte vurmaya çalışan muhalefetin,“Şehir Hastanelerinin satıldığı yönünde” bir algı oluşturmaya  çalıştığını açıklayan Başer, satışa konu işlemlerin varlık satışını kapsamadığı, hizmet birimlerinin bir kısmından ibaret olduğunu söyledi.

Pandemi sürecinde büyük hizmetler gören, Türk sağlık sisteminin bel kemiğini oluşturan Şehir hastanelerinin,  Yap, İşlet, Devret (YİD) modeliyle yapıldığını açıklayan milletvekili Başer, şehir hastanelerinin hizmet biriminin kısmen satıldığını söyledi.

Hasta Bilgileri Güvende

İki şirket arasındaki satış sözleşmesinin Rekabet Kurumu onayından geçtikten sonra kesinleştiğini vurgulayan Başer, vatandaşları endişeye sevk edecek bir durumun olmadığını, satışa konu işlemlerin hasta verileri birimiyle ilgisinin bulunmadığını, hasta kayıt ve sağlık bilgilerinin bulunduğu data verilerinin güvende olduğunu, alıcı şirketle paylaşılmasının da mümkün olmadığını ifade etti.

Başer, iki şirket arasındaki satışa konu işlemlerin, Otopark, Güvenlik, Hyrrt, Temizlik, İlaçlama, Atık, Çamaşır, Yer Bahçe, Mefruşat, Sterilizasyon, Hibys ve yemek hizmetlerini kapsadığını, Hastanenin Bina bakım onarım, olağanüstü bakım onarım, ortak hizmetler, görüntüleme, laboratuvar ve biomedikal hizmetlerinin Rönesans firması tarafından işletilmeye devam edeceğini açıkladı.

Yabancı Sermaye Türkiye’ye Güven Duyuyor

Yapılan anlaşmanın iki şirket arasında  dayalı rutin bir işlem olduğunu açıklayan Başer, muhalefetin ve azılı  Türkiye düşmanlarının hezeyanlarına rağmen Türk ekonomisin 2021 ilk çeyreğinde yüzde 7 büyüme başarısı gösterdiğini, Türkiye’nin bu haliyle yabancı sermayenin ilgi odağına geldiğini kaydetti.

Türkiye Güvenli Liman

Başer, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde istikrarlı büyümesini sürdüren Türkiye’nindünyada güvenli liman olarak görüldüğünü,bu nedenle yabancı sermayenin gelişinin artarak devam edeceğini, uluslararası ölçekli bu satışın da Türkiye’ye güvenin bir göstergesi olduğunu da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM