• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
ENDÜSTRİYEL KENEVİR EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

ENDÜSTRİYEL KENEVİR EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

Endüstriyel kenevir alanında ihtisas üniversitesi olan Yozgat Bozok Üniversitesinde, kenevirle ilgili en son yapılan çalışma ve projeler Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ başkanlığından yapılan toplantı ile değerlendirilirken, ekonomik değeri çok yüksek bir bitkinin ekonomiye kazandırılacağı günlerin ilk adımlarının atıldığı belirten Prof. Dr. Karadağ, “Kenevirin ekonomiye kazandırılması noktasında yeni projeler, yeni ürünler, yeni çözüm yaklaşımlarımız devam edecek” dedi.

Endüstriyel kenevir alanında ihtisas üniversitesi olan Yozgat Bozok Üniversitesinde, kenevirle ilgili en son yapılan çalışma ve projeler Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ başkanlığından yapılan toplantı ile değerlendirildi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ başkanlığından yapılan toplantıya, Rektör Yardımcısı ve Kenevir Araştırmaları Koordinatörü Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Kenevir Araştırmaları Enstitüsü personeli, Kenevir Çalışma Grupları başkanları ve Kenevir projeleriyle katkı veren akademisyenler katıldı.

Toplantıda, üniversitede endüstriyel kenevir alanında yapılan çalışmalar ve planlanan hedefler masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bu alandaki gelişmeleri özetledikten sonra, katkı verenlere teşekkür etti. Yapılmasını arzu ettiği yeni projeler, yeni ürünler, yeni çözüm yaklaşımlarında yoğunlaşılmasını talep etti.

Üniversitede yapılan AR-GE çalışmalar sonrası sektörle buluşmaların gerçekleştirildiğini ve olumlu sonuçlar alındığını aktaran Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Bu kapsamda Üniversitemiz ile Ankara’da faaliyet gösteren Türkiye’nin inşaat sektörünün öncü firmalarından MESA Holding ile geçtiğimiz günlerde iş birliği protokolü imzaladık. Ekonomik değeri çok yüksek bir bitkinin ekonomiye kazandırılacağı günlerin ilk adımlarını atmış olduk.

Yozgat Bozok Üniversitesi, artık ürettiği bilgiyi teknolojiyle, sanayici ile buluşturuyor. Bu bizim için çok önemli bir başlangıç. Kenevirin ekonomiye kazandırılması noktasında yeni projeler, yeni ürünler, yeni çözüm yaklaşımlarımız devam edecek. Yaptıkları çalışmalar ve hazırladıkları projelerle bizlere katkı sunan, destek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Rektör Karadağ, Kenevir Araştırmaları Enstitüsüne yeni katılan akademisyenlere de başarılar dileğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM