• DOLAR
  %0,12
 • EURO
  %0,25
 • ALTIN
  %-0,46
 • BIST
  %0,37
“ENDÜSTRİYEL KENEVİR” ÜZERİNE BİLİMSEL PROJELER KABUL GÖRÜYOR

“ENDÜSTRİYEL KENEVİR” ÜZERİNE BİLİMSEL PROJELER KABUL GÖRÜYOR

Yozgat Bozok Üniversitesi ihtisaslaşma alanı olan “endüstriyel kenevir” üzerine bilimsel projeleri kabul görmeye devam ediyor.

Bozok Üniversitesi RektörüProf. Dr. Ahmet Karadağ; “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. İhtisas Üniversitesi olmanın sorumluluğu ile akademisyenlerimizin hazırladıkları pek çok TÜBİTAK projesi kabul gördü ve görmeye devam ediyor” dedi.

“ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN TÜBİTAK-1002 PROJESİ”

Bozok Üniversitesi Kenevir Araştırmaları Enstitüsü öğretim üyelerinden yürütücülüğünü Doç. Dr. Esra Yıldız’ın yaptığı ve araştırmacı olarak Prof. Dr. Hatice Kanbur Çavuş’un bulunduğu “Kenevir Biyokütlesinden Azot, Kükürt, Fosfor Katkılı Aktif Karbon Üretilmesi ve Süperkapasitör Elektrot Malzemesi Olarak Performansının Araştırılması” başlıklı projesi 1002-A Hızlı destek programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Bozok Üniversitesi RektörüProf. Dr. Ahmet Karadağ, TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında projeleri kabul edilen öğretim üyelerini tebrik ettiği açıklamasında şunları söyledi:        “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. İhtisas Üniversitesi olmanın sorumluluğu ile akademisyenlerimizin hazırladıkları pek çok TÜBİTAK projesi kabul gördü ve görmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Kenevir Araştırmaları Enstitüsü’nden öğretim üyelerimizin hazırladığı proje de ihtisas alanımız olan endüstriyel kenevirle alakalı olması nedeniyle ayrı bir önem taşımaktadır. Kendilerini projeleri dolayısıyla tebrik ediyor, nice başarılı çalışmalara imza atmalarını temenni ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM