• DOLAR
  8,4396
  %-0,19
 • EURO
  10,0747
  %0,06
 • ALTIN
  492,32
  %-0,95
 • BIST
  1.393
  %0,09
ENDÜSTRİYEL KENEVİR’E START VERİLDİ

ENDÜSTRİYEL KENEVİR’E START VERİLDİ

Yozgat Bozok Üniversitesi’nce endüstriyel kenevir projesi araştırma gruplarına çalışma startı verildi.

Yükseköğretim Kurulu tarafından “Endüstriyel Kenevir” alanında Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşma Projesi kapsamına seçilen Yozgat Bozok Üniversitesi’nde, Endüstriyel kenevir eksenli araştırmalara ilişkin başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bu projenin Yozgat’ın ve ülkemizin kalınmasına büyük katkılar sağlayacağını belirterek, bu sahada çalışanların yanında olduklarını, üniversitenin imkanları dahilinde bütçe ve insan kaynağı desteğini esirgemeyeceklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ başkanlığında, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen ve Araştırma Grubu Başkanlarının katılımı ile sosyal mesafe ve hijyen kuralına dikkat edilerek bir toplantı düzenledi.

Toplantıda proje koordinatörü sıfatıyla bir sunum yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, oluşturulan Araştırma Grubu Başkanlarına yerel kalkınma, üniversitenin ve ülkemizin öncelikleri doğrultusunda kenevir esaslı projeler üretmeleri, özel sektörle işbirliği yapmaları, alt çalışma grupları da oluşturarak Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Dairesine sunulmak üzere oluşturulacak üst proje ile ilgili çalışmalara başlamaları hususunda önerilerde bulundu.

Konuyla ilgili konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, kenevir esaslı projeleri önemsediklerini, bu hususta her türlü desteği vereceklerini, bu projenin Yozgat’ın ve ülkemizin kalınmasına büyük katkılar sağlayacağını belirterek, bu sahada çalışanların yanında olduklarını, üniversitenin imkanları dahilinde bütçe ve insan kaynağı desteğini esirgemeyeceklerini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM