• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
“ENGELDEN BAŞARIYA” KONULU SEMPOZYUM DÜZENLENDİ

“ENGELDEN BAŞARIYA” KONULU SEMPOZYUM DÜZENLENDİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından  “Engelden Başarıya” konulu online sempozyum düzenlendi. Alanında uzman öğretim üyeleri tarafından sunumların gerçekleştirildiği sempozyuma Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da online olarak katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Polat, ülkemizde ve eğitim kurumlarında engelli birey sayının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, engelli öğrencilerin eğitim-öğretim ile sosyal ve kültürel faaliyetlerinin yanı sıra hak ve kazanımlarını destekleyerek engelsiz birim ve üniversiteyi teşvik etmek ve farkındalık kazandırmak amacıyla sempozyumu düzenlediklerine aktardı.

Herkesin birer engelli adayı olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Engelli olup olmamak bizim elimizde olmadığı için burada en önemli husus engelli olan insanları anlamak, onlarla empati kurup hayatlarını kolaylaştıracak adımlar atmaktır.” dedi. İnsan odaklı bir hayat anlayışı ile tüm engellerin aşılabileceğinin altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi olarak engelli bireylerimizin toplumsal yaşama uyum sağlama noktasında ve günlük gereksinimlerini karşılamada yaşanılan güçlükleri iyileştirme noktasında çalıştıklarını belirterek: “2020 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri”nde “Mekânda Erişim” konusunda engellilere yönelik yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı “Turuncu Bayrak” ödülünü alan Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu güzel bir örnek teşkil etmektedir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM