• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
ENGELLER KALDIRILIYOR

ENGELLER KALDIRILIYOR

Engellilerin istihdam edilebilirliklerinin önündeki engellerin kaldırılmasına ilişkin olarak, Türkiye İş Kurumu’ndan kendi işini kurmak isteyen engellilere ve engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayacak projelere hibe desteğine hak kazanan engellilere İŞKUR desteği sürüyor.

Yozgat Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nce şimdiye kadar 122 engelli ve 19 eski hükümlü vatandaş tarafından sunulan projelerin komisyon tarafından kabul edilerek, toplamda 3 Milyon 452 Bin TL ödeme yapıldı.

Engellilerin istihdam edilebilirliklerinin önündeki engellerin kaldırılmasına ilişkin olarak, Türkiye İş Kurumu’ndan kendi işini kurmak isteyen engellilere ve engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayacak projelere hibe desteğine hak kazanan engellilere İŞKUR desteği devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İŞKUR’umu İl Müdürü Taner Yıldız, Kendi İşini Kurma Desteği kapsamında sunulacak projeler ile girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlere verilen hibe miktarının toplamda 65 bin Türk Lirası olduğunu aktardı.

Yıldız, şimdiye kadar 122 engelli ve 19 eski hükümlü vatandaş tarafından sunulan projelerin komisyon tarafından kabul gördüğünü ve toplamda 3 Milyon 452 Bin TL ödeme yapıldığını söyledi.

Hibe desteği hakkında bilgi veren Yıldız, destek verilen proje kapsamında kurulan işletmenin sözleşme tarihinden itibaren en az 3 yıl fiili olarak faaliyetine devam etmesi şart olduğundan denetimlere de devam edileceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM