• DOLAR
  %-0,13
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %1,60
ENGELLİ BAYANLARIN HAYALİ GERÇEK OLDU

ENGELLİ BAYANLARIN HAYALİ GERÇEK OLDU

‘Engelli Hibe desteği ile Kendi İşini Kurma Projesi’ kapsamında Yozgat İŞKUR’a sunulan projelerinin komisyon tarafından onaylanmasının ardından İŞKUR İl Müdürlüğü’nce sözleşme imzalanmasına başlanıldı.

Bir yandan yeni istihdam sağlayacak projelere destek veren diğer taraftan da engelli ve eski hükümlülere de iş ve aş kapısı olan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü engelli 2 bayanın hayalini gerçekleştirdi.

Kendilerine sağlanan imkân sayesinde hayata yeniden tutunmasını sağlayan, severek yapacakları hayvancılığa başlayacakları için çok mutlu ve heyecanlı olduklarını belirten Seher Arısoy ve Gülizar Gökdemir, kuruluş desteği için verilecek olan 44 bin TL ile alacakları 4 Büyükbaş hayvanla hayvancılığa başlayacak.

“İŞKUR ENGELLİ KADINLARINDA YANINDA”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, açıklamasında; “Engelli hibe desteği ile kendi işini kurma projesi kapsamında projeleri onaylanan Seher Hanım ve Gülizar Hanımın sözleşmelerini imzalamış bulunuyoruz. Kendilerine 4’er büyükbaş hayvan kazandırılacak ve Projenin takibi İŞKUR tarafından yapılacaktır. Büyükbaş hayvanları 3 yıl boyunca satamayacak kesimini yapamayacaklar. Hayvanlar sigortalı olup 3 yıl sonra tamamen kendilerine ait olacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projelere devam edeceğiz.  Seher Arısoy’a ve Gülizar Gökdemir’e Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

“Destekten mutlu ve heyecanlıyız”

Seher Arısoy ve Gülizar Gökdemir ise, kendilerine sağlanan imkân sayesinde hayata yeniden tutunmasını sağlayan, severek yapacakları hayvancılığa başlayacakları için çok mutlu ve heyecanlı olduklarını kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM