• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Engelli Kamu Seçme Sınavı Uyarısı

Engelli Kamu Seçme Sınavı Uyarısı

   Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca, kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için ilkokul, ortaokul, ilköğretim ve özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu engellilerin Kura başvurularının 2 Mayıs 2018 tarihinde başladığı ve 16 Mayıs 2018 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 2 Mayıs 2018 ve 16 Mayıs 2018 tarihinde belirtilen süre içinde başvurularını tamamlamayan adaylar için geç başvuru tarihi 29 Mayıs 2018 tarihinde başlayıp, 30 Mayıs 2018 tarihinde sona ereceği kaydedildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi.

“Başvuru yapacak kişilerin ilkin İl Müdürlüğümüze gelerek  Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesini imzalatmaları  sonrasında bu belge ile birlikte ÖSYM başvuru merkezine başvuruda bulunacaktır.

Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtları iki yılda bir alınacaktır. Kura kaydı yaptıran adaylar, dört yıl içerisinde gerçekleştirilen engelli memur alımlarına başvurabileceklerdir.

22 Nisan 2018 tarihinde yapılan 2018-EKPSS’ye giren  adaylar (sınava girmeseler de) 2018-Kura’ya başvurusunda bulunamayacaklardır.

2018 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Başvuru Kılavuzunda belirtildiği üzere;

Kuraya ilkokul, ortaokul, ilköğretim, Özel eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) öğrenim belgesine sahip olanlar veya bu okullardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibariyle mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir.

2012,2014,2016 yıllarında Kuraya başvurmuş olan adaylardan eğitim bilgileri ile engel grubu bilgisinde değişiklik bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerdir.

Kura başvurularının başladığı ilk gün itibari ile 65 yaşını dolduran engelli adayların başvurusu sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

18 yaşını tamamlamamış adayların başvurusunda, kadrolara atanmak, için 18 yaş şartının tercihlerin yapılacağı son başvuru tarihinden önce tamamlanmış olması gerektiği bilgisi verilerek adayın başvurusu alınacaktır.

İl Müdürlüğümüze başvuru sırasında engelli adaylardan; %40 ve üzerinde engelli olduğu belirtilmiş olan engelli sağlık kurulu raporu, Diploma veya mezuniyet durumunu gösterir belge veya II. Kademe Eğitim Başarı Belgesi, Nüfus cüzdanı veya pasaportun (Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır) aslını ibraz etmeleri istenecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM