• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,67
 • ALTIN
  %0,44
 • BIST
  %-0,15
Engelli öğrenciler bir günlüğüne polis oldular

Engelli öğrenciler bir günlüğüne polis oldular

İl Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler bir günlüğüne polis oldu.

Zihinsel engelli öğrencilerin sosyal hayata katılımını geliştirerek, toplumda engellilik bilincinin olumlu bir süreçte ele alınmasına farkındalık oluşturmak amacıyla Yozgat il merkezinde bulunan Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde öğrenim gören 10 engelli öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere farklı birimlerin polis kıyafetleri giydirildi.

İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu makamında ziyaret edildi, öğrencilerin İl Emniyet Müdürü ile sohbetinin ardından Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne hareket edilerek, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde bulunan araçlara (Panzer, Akrep vb.)  öğrenciler bindirilerek, araçların tanıtımı yapıldı.       Öğrencilere TOMA ile nasıl su sıkılacağı gösterilerek, öğrencilerin de TOMA ile su sıkmaları sağlandı, daha sonra tüm öğrencilere kalkan kullandırılarak, Robocop kıyafeti giydirildi.

Yozgat Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şube Müdürlüğü, KEM Büro Amirliğinde bulunan Narkotik Arama Köpeği Odin’in yapmış olduğu gösteri öğrencilere izlettirildi.

Daha sonra İl Emniyet Müdürlüklerine ait araçlarla konvoy oluşturularak, öğrenciler Yozgat ilinde zaman zaman siren ve megafonlar kullanılarak şehir turu gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen şehir turunun ardından Yozgat Koç Emek Parkı önünde Trafik Kontrol Uygulama noktası kuruldu, kurulan noktada öğrenciler trafik polis abileri eşliğinde araçları durdurmaları sağlandı, duran araçlara öğrenciler tarafından ehliyet ve ruhsat kontrolü yaptırıldı ve araçların sorgulaması telsiz muhaberesiyle öğrenciler tarafından gerçekleştirildi.

Trafik kontrol uygulamasından sonra öğrenciler İl Emniyet Müdürlüğü servis araçlarıyla evlerine bırakıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM