• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜYE POZİTİF AYRIMCILIK!

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜYE POZİTİF AYRIMCILIK!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından engelli ve eski hükümlülerin istihdamı desteklenirken, kendi işini kurmak isteyenlere de hibe imkânı sunuluyor.

İŞKUR’un Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Proje Başvuruları Başladı

Yozgat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İŞKUR’un engelli ve eski hükümlü istihdamına yönelik desteklerini arttırarak sürdürmeye devam ettiği bildirildi.

Engelli ve eski hükümlü hibe proje destek başvuruları başladı. Verilecek desteğin amacının “Engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Bu yıl engelliler tarafından hazırlanan projelere 50 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlanacak. Ayrıca eski hükümlülerin hazırladıkları projelere yönelik bürüt asgari ücretin 15 katı tutarı olan 38.376 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacağı” belirtilen açıklamada, Desteklenecek projelerin Engelliler ve eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, Engellinin istihdamını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,  Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,  Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler. Ruhsal ve zihinsel engelli bireylerin istihdam edileceği Korumalı İşyeri Desteğine yönelik projeler ve Engellilere yönelik diğer projeler” olarak açıklandı.

Engelli ve eski hükümlü vatandaşlar hazırladıkları projeleri en son 18 Aralık 2019 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüklerine teslim etmeleri gereklidir. Daha fazla bilgi için www.iskur.gov.tr internet adresinden bilgi alabilecekleri belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM