• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
ENGELLİLER YALNIZ DEĞİL

ENGELLİLER YALNIZ DEĞİL

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak, “Engel sadece doğuştan gelen bir durum değil, sonradan da oluşabilecek bir durumdur. Engelli vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmeleri herkesin olduğu gibi onların da öncelikli haklarıdır. Engelli vatandaşlarımızın engelleri birlikte kaldırmak için büyük çaba gösteriyoruz. Engelsiz bir Boğazlıyan için sürekli çözümler üretiyoruz” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir açıklamaya yapan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Engelli vatandaşlarımızın bu özel gününü en kalbi duyguları kutluyor, bu müstesna günün engelli kardeşlerimize yönelik hassasiyet ve duyarlılığı arttırmasını diliyorum” dedi.

Çeşitli sebeplerle oluşan engelleriyle hayata tutunmaya çalışan tüm engelli bireylere yönelik hassasiyet ve duyarlılığın artması gerektiğini düşündüğünü ifade eden Başkan Coşar, “Unutulmamalı ki; bu dünya sadece sağlıklı bireylerin yaşadığı bir dünya değildir. Bu sebeple başta yaşadığımız şehirlerde tüm engellerin ortadan kaldırılması için hala büyük çabalar sarf edilmesi gerekmektedir. Bizlerde Boğazlıyan Belediyesi olarak, engelsiz bir Boğazlıyan için sürekli çözümler üretiyoruz.

Engellilerimizin, engelsiz yaşayabilmeleri için toplumun bilinçlenmesi, toplum hayatına katılmalarını sağlayacak çözümlerin üretilmesi ve huzurlu bir yaşam ve çalışma ortamının oluşturulması temel hedeflerimizdir” diye konuştu.

Engelliliğin sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu olmadığını, sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğuna işaret eden Başkan Coşar, “Bu çabaların ve çözümlerin sürdürülebilir ve kullanılabilir olması için tüm vatandaşlarımızın anlayış ve desteği de önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; engellilerimizin sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinde yer alması dileğiyle, bütün engellilerimize yürekten sevgilerimi sunuyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM