• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Engellilerimizin Hayatını Kolaylaştırmalıyız

Engellilerimizin Hayatını Kolaylaştırmalıyız

Vali Kemal Yurtnaç, kendileri için huzur evleri, rehabilitasyon merkezleri çocuk yuvalarına kadar tüm kurumların çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Göreve geldiğim günden itibaren bazı gruplara pozitif ayrımcılık tanıyacağız dedik. Bunu tüm samimiyetimle ifade ediyorum. Sizin hayatta aldığınız tadı biraz olsun yukarılara çıkarabiliyorsak bu bizim için mutluluk vericidir” dedi.

Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Rehabilitasyon Merkezinde kalan engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Akşam yemeğinde Rehabilitasyon Merkezinde engellilerle yemek yiyen Vali Yurtnaç, “Göreve geldiğim günden itibaren bazı gruplara pozitif ayrımcılık tanıyacağız dedik. Bunu tüm samimiyetimle ifade ediyorum. Sizin hayatta aldığınız tadı biraz olsun yukarılara çıkarabiliyorsak bu bizim için mutluluk vericidir” dedi.

Kendileri için huzur evleri, rehabilitasyon merkezleri çocuk yuvalarına kadar tüm kurumların çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Yurtnaç, “Gittiğim kamu kurumlarında, hastanelerde, okullarda bakıyorum, engelli vatandaşlarımız için rampa yapılmış mı. Bu arkadaşlarımız rahatça istediği yere ulaşabiliyor mu, kamu kurumları idarelerine rahatça girebiliyor mu. Biz Yeni Hükümet Konağında engellilerimiz için her türlü kolaylığı düşündük. İstediği kuruma, istediği kata rahatlıkla ulaşabiliyor. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevi” dedi.

Vali Yurtnaç, burada kalan engelli vatandaşlarla bire bir ilgilenerek sohbet edip sorunlarını dinledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM