• DOLAR
  8,6475
  %-0,20
 • EURO
  10,1533
  %-0,07
 • ALTIN
  490,30
  %-0,24
 • BIST
  1.392
  %-1,94
ERDOĞAN’A SEVGİ SELİ

ERDOĞAN’A SEVGİ SELİ

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Yozgat halkı sevgi gösterisinde bulundu. On Binlerce kişinin katılımı ile düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yozgat bize hep destek verdi, güç verdi.  AK Parti’nin kuruluşundan bu yana girdiği her seçimde birinci parti yaptı. Buradan Yozgat’ımıza müjde veriyoruz. ‘Yeni askerî eğitim birliklerinden ilki Yozgat’ta kurulacak. Yozgat’ta ilçelerinde termal su bulunuyor. Sorgun, Sarıkaya, Yerköy, Boğazlıyan ve Saraykent’ten sonra Akdağmadeni’ni de termal turizm kapsamına alıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat mitinginde yaptığı konuşmada, “Yeni kurulacak askerî eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı.         “BOĞAZLIYAN TAM KADRO KATILDI”

Geçtiğimiz gün düzenlenen mitinge; AK Parti Boğazlıyan Belediye Başkan adayı Gökhan Coşar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci ve AK Parti Teşkilatı’nın yanısıra yüzlerce vatandaş parti binası önünden Yozgat’a hareket etti.

“MİTİNGDE BOĞAZLIYAN SESLERİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginde sık sık ‘Boğazlıyan seninle gurur duyuyor’ sloganları atan Boğazlıyanlılara kayıtsız kalmayan Erdoğan ‘Bizlerde sizinle gurur duyuyoruz’ dedi.

“YOZGAT DEVLETİN BEKASI, MİLLETİN İSTİKLALİ İÇİN ŞEHİT DÜŞENLERİN YURDU”

Yozgat’ın devletin bekası, milletin istiklali için şehit düşenlerin yurdu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentin sadece son 35 yılda 273 asker, 32 polis, 14’te 15 Temmuz şehidi verdiğini söyledi.

Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde de Yozgatlıların desteğinin ayrı bir anlamı olduğunu, desteklerini beklediklerini kaydetti.

“YOZGAT’A YAPILAN YATIRIMLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat’a son 17 yılda 12 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını, şehre 2 bin 323 adet yeni derslik, Bozok Üniversitesini, Diş Hekimliği Fakültesini, yükseköğrenim öğrencileri için 6 bin 233 kişi kapasiteli yurt binalarını, gençlik merkezi, kapalı yüzme havuzu, spor salonları kazandırdıklarını anlatarak Sorgun Millet Bahçesi’nin yapımına bu yıl başlanacağını bildirdi.

Yozgatlı ihtiyaç sahibi, şehit yakını, yaşlı ve engellilere de 1,3 milyar lira kaynak aktarıldığını, 13’ü hastaneden oluşan toplam 32 adet tesisinin kentte hizmete girdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat’ta gerçekleştirilen ulaşım, altyapı, restorasyon, hızlı tren, sulama, tarımsal destek yatırımı ve hizmetlerini anlattı.

Yozgat’ın pek çok ilçesinde termal su bulunduğunu ve yapılan tesislerde termal suyun turizm altyapısının genişlediğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sorgun, Sarıkaya, Yerköy, Boğazlıyan ve Saraykent’ten sonra Akdağmadeni’ni de termal turizm kapsamına aldıklarını, Sarıkaya’daki, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren, 2 bin yıllık Roma Hamamı olan Basalika Termali için de çok görkemli bir proje hazırladıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, termal suyun seralarda kullanılabilmesi imkânlarını devreye almak gerektiğine işaret ederek girişimcileri ve ilgili kurumları, Denizli, Manisa ve Ağrı’da örnekleri olan bu imkânı Yozgat’a da kazandırmaya davet etti.

“YOZGATLI KARDEŞLERİMİZİN BİRLİK, BERABERLİK, DAYANIŞMA İÇİNDE MEMLEKETLERİNE SAHİP ÇIKMALARI GEREKİYOR”

Yozgatlı iş insanlarına, girişimcileri toplam 2,2 milyar lira yatırım teşviki, 19 binden fazla işyerine toplam 333 milyon lira SGK prim teşviki sağladıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devlet olarak Cumhurbaşkanlığı olarak Yozgat’ın gelişmesi, kalkınması, büyümesi için her türlü desteği vermeye hazırız. Ancak, bunun için sadece karayolu, demiryolu, havalimanı yapmak, sadece teşvik vermek, anlaşılan o ki yeterli olmuyor.  Yozgatlı kardeşlerimizin merkez ve tüm ilçeleriyle birlik, beraberlik, dayanışma içinde memleketlerine sahip çıkmaları gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, eski bakanlardan Bekir Bozdağ, Cemil Çiçek gibi siyaset, bürokrasi ve iş dünyasında yer edinmiş pek çok Yozgatlının bulunduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böyle bir kadro, Allah’ın izniyle, Yozgat’ı şaha kaldırır. Bizim için asıl olan Yozgat’a hizmettir. Yozgat’ı üzeni, biz de üzeriz. Anlaşılan o ki, AK Parti çatısını beğenmeyip, kendilerine başka mecralar arayanlar var. Bunlara hizmetin, yatırımın, projenin asıl kaynağının AK Parti olduğunu, sizlerle gönül birliği içindeki bu kardeşiniz olduğunu gösterelim mi?” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Yeni kurulacak askerî eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin tarihî öneme haiz olduğuna vurgu yaparak, Türkiye’yi 2023 hedefleriyle buluşturmak, 2053’e, 2071’e hazır hâle getirmek için vatandaşlardan Cumhur İttifakı’na destek istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM