• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
ERKEN TEŞHİSE DİKKAT ÇEKTİLER

ERKEN TEŞHİSE DİKKAT ÇEKTİLER

“Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık” etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü’nce kadınlara yönelik farkındalık toplantısı gerçekleştirildi. Meme kanseri ile ilgili eğitim verildi.

Halk Sağlığı  Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan  Hastalıklar Biriminde görev yapan Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Hanife Ece Erik tarafından meme kanseri ve önemi, risk faktörleri, korunma yolları, erken teşhis ve önemi ile kanser taramaları (HPV-DNA-GGK) hakkında bilgilendirme yapıldı.

“Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık” ayı nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğünce Yozgat Valisi Ziya Polat’ın eşi Pınar Filiz Polat ve Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse’nin da katılımıyla kadınlara yönelik farkındalık toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) görevli uzmanlar Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği üyelerine meme kanseri hakkında bilgi verdi.

“MEME KANSERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM VERİLDİ”

Ayrıca; Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında; Müdürlüğün Eğitim salonunda Halk Sağlığı  Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan  Hastalıklar Biriminde görev yapan Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Hanife Ece Erik tarafından bayan personellere yönelik meme kanseri ve önemi, risk faktörleri, korunma yolları, erken teşhis ve önemi, kanser taramaları (HPV-DNA-GGK) hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda; 15 yaşından itibaren ayda bir kendi kendine meme muayenesinin önemi anlatılarak nasıl yapılması gerektiği görsel videolarla da desteklenerek eğitime katılan personellere  anlatıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM