• DOLAR
  8,7453
  %1,08
 • EURO
  10,2612
  %1,45
 • ALTIN
  498,55
  %1,37
 • BIST
  1.403
  %-0,35
ESNAF ODASINDAN TÜRK LİRASI ÇAĞRISI

ESNAF ODASINDAN TÜRK LİRASI ÇAĞRISI

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, Dolar ve Avro yerine Türk lirasının kullanılması gerektiğini belirterek, Odaya kayıtlı esnafımız ile vatandaşlarımız iş yeri ve konut gibi kira bedellerinin Türk lirası üzerinden alınması için çağrıda bulundu.

-“EN GÜZEL CEVABI MİLLETİMİZ VERİYOR”-

Son günlerde ülkemiz Batı’nın ekonomik saldırılarıyla karşı karşıya kalırken, Dolar üzerinden ekonomimize vurmak isteyen güç odaklarına en güzel cevabı yine milletimiz veriyor. Tüm Türkiye’de başlatılan kampanyaya Boğazlıyan’da da vatandaşlar dolar ve avro bozdurmak için döviz büroları ve kuyumculara akın ediyorlar.

-“BAŞKAN YAZILITAŞ’TAN TÜRK LİRASI ÇAĞRISI”-

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, Dolar ve Avro yerine Türk Lirası’nın kullanılması gerektiğini vurguladı.

“Gün, birlik ve beraberlik içerisinde ülkeye ve ekonomiye sahip çıkma günüdür” diyen Başkan Yazılıtaş, esnaf ve sanatkarlar odasınca dolar ve avro yerine Türk lirasının kullanılması amacıyla kampanya başlatıldığını söyledi.

Bu kampanyaya esnaf ve vatandaşların destek vereceklerine yürekten inandığını aktaran Başkan Yazılıtaş, “Bilindiği üzerine son günlerde ülkemiz Batı’nın ekonomik saldırılarıyla karşı karşıyadır. Dolar üzerinden ekonomimize vurmak isteyen güç odakları var. Gün, birlik ve beraberlik içerisinde ülkeye ve ekonomiye sahip çıkma günüdür” dedi.

Odaya kayıtlı esnaf ile vatandaşlarında işyeri ve konut gibi kira bedellerinin de Türk Lirası üzerinden alınması için çağrıda bulunan Yazılıtaş,  ayrıca gerek esnaf ve sanatkar, gerekse üreticilerin ekonomide yaşanan dalgalanmaların fırsat bilinmemesi uyarısı yaptı.

İlçede bazı iş yeri ve konutların kira bedellerinin dolar ve avro üzerinde alındığını ifade eden Başkan Yazılıtaş, “Bundan dolayı ilçemizde kampanya başlattık. Bu kampanyanın örnek kampanya olması en büyük dileğimizdir. Halkımızın ve esnafımızın büyük çoğunluğunun başlatılan kampanyaya destek vereceklerine yürekten inanıyorum. Bu dolar ve avro karşısında bizim Türk Milleti olarak bir milli duruştur” dedi.

Başkan Sinan Yazılıtaş, ekonomik bağımsızlığa darbe vurmaya çalışanlara karşı milli ve yerli hassasiyetlerimizle üretmeye, daha çok çalışmaya ve milli para birimimiz Türk lirasına sahip çıkılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

-“BAYRAM ALIŞVERİŞİNİ YEREL ESNAFTAN YAPIN”-

Başkan Yazılıtaş, ayrıca yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla vatandaşların alışverişlerini yerel esnaflardan yapmaları çağrısında da bulunarak, yerel esnafa sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM