• DOLAR
  13,5582
  %0,64
 • EURO
  15,3060
  %0,23
 • ALTIN
  799,00
  %0,69
 • BIST
  1.912,89
  %-4,89
Esnaftan Aşure ikramı

Esnaftan Aşure ikramı

İlçemizde Öz Derya Lokantası muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.

Lokanta önünde düzenlenen aşure etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğe; Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Köksal Ustaoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Eroğlu, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç ile İlçe Vaizi Mustafa Taşer ve vatandaşlar da eşlik etti.

İşyeri önüne konulan kazanlar ile yoldan geçen vatandaşlara dualar eşliğinde aşure dağıtıldı.

İlçe Vaizi Mustafa Taşer’in Muharrem ayı dolayısıyla yaptığı duada; “Mübarek Muharrem ayını idrak ediyoruz. Muharrem ayı hürmete layık bir aydır. Tüm İslam Aleminin Muharrem ayını tebrik ediyorum. Allah kabul etin” diye konuştu.

Öz Derya Lokantası sahibi Ahmet İlhan, “Kardeşçe bir araya geldiğimiz bu tür hayırları yapmaya devam edeceğiz, bu tür geleneklerimizin yaşatılması gerekir” dedi.

Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara bin kişilik aşure ikram ettiklerini belirten İlhan, “Bu tür etkinlikler aynı zamanda yardımlaşma ve kaynaşmayı da beraberinde getiriyor. Burada niyetimiz sadece insanları bir araya getirmek. Aşurenin içerisinde  çeşitli malzemeler var, her birinin tatları ayrı. İçerisinde birleştikleri zaman aynı tat oluyor. Yani renk ayrımı, ırk ayrımı yapmadan herkese burada ikram etmeye çalışıyoruz. Tüm İslam Aleminin Muharrem ayını tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Hamdi Erdal ise, toplum olarak birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini dile getirerek, “Aşure günü birlik ve beraberliğimizin daha da tesisi noktasında vesile olur. Allah birlik ve huzurumuzu bozmasın. Tüm İslam Aleminin Muharrem ayını tebrik ediyorum. Allah kabul etin ” dedi.

Vatandaşlar dağıtım sonrasında aşurenin birlik ve beraberliği vurgu yaptığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM