• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER ANISINA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlar anısına anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Etkinlik kapsamında, ağaç dikimine öncelik verilerek çevre farkındalığının artırılması, genç nesillerin çevre bilinci ile yetişmesi, doğa bilincinin kazandırılması ve depremde hayatını kaybeden vatandaşların unutulmaması amaçlandı.

Fen-Edebiyat Fakültesi Batı Cephesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taha Niyazi Karaca, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Katılımcılar, depremde hayatını kaybeden vatandaşların anısına fidan dikimine destek vermek için bir araya geldi.

Etkinlikte, çevre bilincini teşvik etmek ve gelecek kuşaklara yeşil bir dünya bırakma hedefiyle yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu. Bu anlamlı etkinlik, depremde kaybedilen hayatları anma ve toplumda çevre bilincinin yaygınlaşmasına katkı sağlama amacıyla gerçekleştirildi.

Etkinlik, depremde hayatını kaybeden vatandaşları anma ve çevre bilincinin yaygınlaşması konusunda önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Geleceğe yeşil bir dünya bırakma hedefiyle düzenlenen etkinlik, öğrencilerin ve katılımcıların büyük ilgisini çekti. Fidanlar, özenle seçilen bölgelere dikildi ve gelecek yıllarda büyüyerek hem doğal yaşamı destekleyecek hem de depremde kaybedilen vatandaşların anısını yaşatacak.

Etkinlikte yer alan öğrenciler de duygusal anlar yaşadıklarını ifade ederek, “Bu etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı unutmamak ve onların anısını yaşatmak için buradayız. Aynı zamanda çevre bilincini yaygınlaştırmak için fidan dikimi yapıyoruz. Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için elimizden geleni yapacağız” dediler.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin düzenlediği bu anlamlı etkinlik, çevre bilincinin artırılmasına ve depremde kaybedilen vatandaşların anısının yaşatılmasına önemli bir katkı sağladı. Etkinlikte toprakla buluşturulan fidanlar, ilerleyen yıllarda büyüyerek güzel bir orman oluşturacak ve depremde kaybedilen vatandaşları hatırlatan yeşil bir anıt haline gelecektir. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM