• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

Boğazlıyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlık Birimi, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde ilçedeki fırın ve pide salonlarını denetledi. Denetimlerde işyeri sahipleri hijyen, gramaj ve işçi sağlığı konularında uyarıldı.

Denetim ekipleri, üretilen gıda maddelerinin halka satıldığını belirterek iş yeri sahiplerini titiz davranmaya çağırdı. Ekmek gramajının da önemli olduğuna dikkat çeken ekipler, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurguladılar.

Denetimlerde işyerlerinin genel temizlik, üretim izni, ruhsat ve ekmek gramajı konularında kontroller yapıldı. Denetimlerin amacı halkın sağlıklı, temiz ve kaliteli gıda tüketmesini sağlamak olduğu, Denetimlerde ise, herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı bildirildi.

Boğazlıyan İlçe Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlık Birimi ve Boğazlıyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesinde ilçedeki fırın ve pide salonlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, hijyen, gramaj ve işçi sağlığı konularında işyeri sahiplerini uyararak, halk sağlığının her zaman öncelikli olduğunu vurguladı.

Denetimlerde işyerlerinin genel temizliği, üretim izni, ruhsat ve ekmek gramajı gibi konularda kontroller yapıldı. Vatandaşların en çok tercih ettiği yiyeceklerden biri olan fırın ekmeği için yapılan denetimlerde, işyeri sahiplerinin titiz davranması gerektiği belirtildi.

Denetim ekipleri, üretilen gıda maddelerinin halka satıldığını hatırlatarak, işyeri sahiplerini daha dikkatli olmaya çağırdı. Herhangi bir sağlık sorunu yaşanması halinde bu durumun diğer insanları da olumsuz etkileyebileceği vurgulandı.

Halkın sağlıklı, temiz ve kaliteli gıda tüketmesi için yapılan denetimlerin artarak devam edeceği belirtildi. Denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM