• DOLAR
  8,4396
  %-0,19
 • EURO
  10,0747
  %0,06
 • ALTIN
  492,32
  %-0,95
 • BIST
  1.393
  %0,09
FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRILMAYACAK!

FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRILMAYACAK!

Yozgat Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü, Corona virüsünün Türkiye’ye sıçradığının duyurulması üzerine bazı fırsatçı esnaflar harekete geçtiğini belirterek, diğer illerde olduğu Yozgat il genelinde de fırsatçılık yapan esnaflara karşı denetimlerin sıklaştırılacağını, ayrıca duyarlı esnaf ve konuyu hassasiyetle takip eden vatandaşlara teşekkür edildi.

“ÖNEMLİ DUYURU”

Yozgat Valiliğinden ‘Önemli Duyuru’a adı altında yapılan açıklamada, “Çinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan koronavirüs( corona virüsü), Dünya Sağlık Örgütünce koronavirüsü «pandemi» (salgın) olarak sınıflandırıldı. 11 Mart’ta ise Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğünü ve virüs şüphesi olan bir kişinin test sonucunun pozitif çıktığını açıkladı” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada; “Corona virüsünün Türkiye’ye sıçradığının duyurulması üzerine fırsatçı esnaflar harekete geçmiştir. İlimizde de diğer illerde olduğu gibi hijyen ürünlerinin (Kolonya, dezenfektan, maske, deterjan, temizlik ürünleri vb.) ve/veya bağışıklık sistemini güçlendiren ilaçlarında fiyatlarında ciddi artışların meydana geldiği gözlenmektedir.

İlimizde fırsatçılık yapan esnaflara karşı denetimlerimiz sıklaştırılmıştır. Ticaret İl Müdürlüğü ve Zabıta ekiplerimiz  denetimlerini yapmaktadır. İlimizde fırsatçılık yapan esnaflar tespit edilmesi halinde idari yaptırıma maruz kalabilirler. Vatandaşlarımız haksız fiyat artışı yaptığı düşündüğü esnafları Haksız Fiyat Artışı Uygulamasını kullanarak veya 175 Alo Tüketici İhbar Hattını arayarak ihbarda bulunabilirler.

Duyarlı esnafımıza ve konuyu hassasiyetle takip eden vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” açıklamasına yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM