• DOLAR
  %0,55
 • EURO
  %-1,06
 • ALTIN
  %-1,09
 • BIST
  %-0,41
Fuar ilgi gördü

Fuar ilgi gördü

Boğazlıyan Şehit Seyit Yalçın Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği çerçevesinde hazırladıkları projeler ilgi gördü. Okul idaresi gözetiminde öğrenciler tarafından hazırlanan projeler ile dikkatleri üzerine toplayan okulda zenginleştirilmiş eğitim modeli standı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Boğazlıyan  Şehit Seyit Yalçın Ortaokulu’nda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı büyük ilgi gördü.

Öğrenciler, pratik zekaları ve yaratıcılıklarını kullanarak ürettikleri projeleri görücüye çıkardı.

Bilim Fuarına, Boğazlıyan Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Beyaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazan Tok ve Vedat Oymak ile Okul Müdürü Gürbüz Özdemir, kurum ve okul müdürleri, çok sayıda davetli ve veliler katıldı.

Bilim Fuarının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Gürbüz Özdemir, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından birisi olduğunu ifade eden Özdemir, “Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır” dedi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan; “Türkçe’yi Doğru Kullanıyor Muyuz” “Kendi Gübremi Üretiyorum” “Radyasyonu Absorde Eden Bitkiler” “Enerji Dönüşümü Yapan Okul” “Heyelanlar Neden Olur” “Kimlik Numarası Algoritması” “Hangi Kimyasallara Maruz Kalıyoruz” “Bakteriler Organik Yollarla Nasıl Yok Olur” ve “Üç Boyutlu Sütun Grafiği” ile bir çok projeyi katılımcılar, açılan stantlarda sergilenen projeleri inceleyerek, öğretmen ve öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM