• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN İZİNDE

GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN İZİNDE

“Türkiye Cumhuriyeti 100 Yaşında”

BAĞIMSIZLIK DESTANI 100 YAŞINDA

Boğazlıyan Coşkuyla Kutluyor!

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü, ilçemizde de coşkuyla kutlanacak. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan bağımsızlık destanının gururunu ve heyecanını bir araya getirecek olan Boğazlıyan da bu önemli günü büyük bir coşkuyla karşılayacak.

-Boğazlıyan, Cumhuriyet Bayramı için Coşkulu Bir Programa Hazırlanıyor!

Boğazlıyan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada; 27 Ekim 2023 Cuma: Etkinlikler, 101 Hatim ve Dualarla başlayacak ve ardından Cumhuriyet Yürüyüşü ile devam edecek.

28 Ekim 2023 Cumartesi: Şehit Mezarlıkları ziyareti, Merkez Çarşı Camii’nde Mevlid-i Şerif ve Dua etkinliği gerçekleşecek. Saat 13:30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapılacak. Ayrıca, Boğazlıyan Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhuriyetin 100. yılına özel resim sergisi ve Atatürk konulu tiyatro gösterimi de gerçekleştirilecek.

29 Ekim 2023 Pazar: Cumhuriyet Bayramı, saat 10:00’da ilçe stadyumunda coşkuyla kutlanacak. İlçe Kaymakamı Recep Aydın ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın katılımıyla başlayacak olan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Recep Aydın, yapacak ve okulların düzenlediği çeşitli etkinliklerle Cumhuriyetin 100. yıl dönümü coşkuyla kutlanacak.

Ayrıca, saat 13:00’te Cumhuriyetin 100. yılını eğlenceli etkinliklerle taçlandıracak başka bir program da düzenlenecek.

Cumhuriyetimizin 100. yılına giden yolda verilen mücadele ve bağımsızlık destanı, Boğazlıyan’da büyük bir gurur ve coşkuyla anılacak. Bu özel etkinlikler, Cumhuriyetin değerlerini ve mirasını yaşatmanın bir göstergesi olarak görülürken, Boğazlıyanlılar, Cumhuriyetlerini coşku ve gurur içinde kutlamak için bir araya gelecekler.

Bu özel gün, Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılına özel anlamlı bir şekilde işaret edecek ve bu değerli mirasın gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlayacak. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM