• DOLAR
  13,5233
  %0,38
 • EURO
  15,3152
  %0,29
 • ALTIN
  797,39
  %0,49
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
GAZİLERİMİZ GURUR VE ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ

GAZİLERİMİZ GURUR VE ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ

Kahraman gazilerimize Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına, Yozgat Valisi Ziya Polat Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih etti. Vali Polat; “Türk Milleti ilelebet payidar olmasını bu kahramanlarına, şühedasına borçluyuz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak; vatan ve millet uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine yükselmiş evlatlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından, İlde ikamet etmekte olan kahraman gazilerimize, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları tevcih edildi.

21 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır İli Sur İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Alpaslan Gürün ve 20 Mart 2016 tarihinde Mardin İli Nusaybin İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Emirhan Gazi Altan’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından takdim edildi.

Türk Milleti ilelebet payidar olmasını bu kahramanlarına, şühedasına borçlu olduğunu söyleyen Vali Ziya Polat, “Şüphesiz ki bu vatan için, bu millet için herkes bir şeyler yapmış veya yapmaya devam etmektedir. Ama sizler bu vatan için, bu millet için bedeninizin birer parçasını feda ettiniz.

Bunun karşılığı hiçbir şeyle ödenemez. Milletimizin gönlü ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her kurumunun ve her kademesinin kapılarının daima sizlere sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak; vatan ve millet uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine yükselmiş evlatlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

22.01.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM