• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
GEÇ ALINAN KARAR!…

GEÇ ALINAN KARAR!…

Uyarılar dikkate alınmadı, Boğazlıyan da vaka sayısının artışı vatandaşları tedirgin ederken, Boğazlıyan Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca bir dizi tedbirler alındı. Buna göre  ilçede bazı caddelere maskesiz girmek  yasaklandı.

                Tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da canla başla yeni tip Covid19’la mücadele eden sağlık ekipleri çalışmalarını artırırken, son günlerde ilçede artan yeni vakalar Boğazlıyan halkına endişeye sevk etti.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 1 Haziran tarihinde ülke genelinde normalleşme adımları atılırken, Boğazlıyan da geç alınan tedbirler tepki topladı.

Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ın talimatları ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun örnek çalışmalarıyla koronavirüs salgını ve can kaybı ülke genelinde azalmaya devam ediyor.

GAZETEMİZ GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Boğazlıyan da yeni tip Covid19 ile ilgili “rehavet endişe veriyor” haberi ile son günlerde yaşanan gelişmeleri gazetemiz gündeme getirmişti.

GEÇ ALINAN KARARA VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Boğazlıyan Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca ilçede bir dizi tedbirler alındı.

Karara göre; Boğazlıyan Kaymakamlığı’ndan Belediye’ye kadar olan cadde ile Boğazlıyan Lisesi’nden Adliye’ye kadar olan caddelere maskesiz girmek yasaklandı.

Vatandaşlar geç alınan karara tepki gösterirken; “Boğazlıyan da gecesini gündüzüne katan sağlık ekiplerinin bu süreçte güzel çalışmalarına şahit olduk, olmaya da devam ediyoruz. Fakat bir yandan sağlıklı olmayan bilgi kirliliği, diğer yandan da son günlerde koronovirüs salgınının arttığı yönünde bilgiler var. Yetkililer neden bir açıklama yapmıyorlar? Mevsimlik tarım işçilerinden kaynaklı mı virüs tekrar yayılıyor?, mevsimlik tarım işçileri izole edilmiyor mu?, Boğazlıyan da bu virüs neden bir türlü kontrol altına alınamıyor?” diye serzenişte bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM