• DOLAR
  8,8265
  %-0,45
 • EURO
  10,3354
  %-0,94
 • ALTIN
  497,24
  %-0,34
 • BIST
  1.392
  %0,51
GELECEĞİN PROJESİ

GELECEĞİN PROJESİ

Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir ilke daha imza attı. Öğrencilerini zenginleştiren, zenginleştirirken okulunu marka haline getirmeyi amaçlayan, yenilikçi, ilçemizin ve okulunun adını uluslararası platformlarda duyuracağı ‘eTwinning’ projesine proje ortağı oldu.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Keskin gözetiminde  Biyoloji Öğretmeni Ezgi Kılıç Selvi ve 5 öğrenci ile birlikte farklı okullarda görev yapan 9’u Türk,  3’ü farklı  Avrupa ülkelerinden olmak üzere  toplam 12 öğretmen ve öğrencileri ile birlikte ‘Dijital  Animasyon ve Resim’ adlı eTwinning projesine proje ortağı olarak yer aldı.

Projeyle öğrencilere yönelik, eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, yöntem ve teknikler kullanarak çocuklarla öğretmenlerin dijital araçları kullanım yeterliliklerini geliştirmek, farklı çizim programlarını etkinliklerle birleştirerek keyifli bir öğrenme ortamı oluşturma hedefleniyor.

“eTwinning projesinde Boğazlıyan’dan katılım sevinçle karşılandı”

eTwinning projesi kapsamında Avrupa’nın farklı ülkelerinden öğretmenlerin, Türkiye’de ki farklı okullardan  öğretmenlerle deneyimlerini paylaşıp, fikir alış verişinde bulunabileceği proje çerçevesinde Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de yer alması sevinçle karşılandı.

Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Biyoloji Öğretmeni Ezgi Kılıç Selvi’nin eTwinning projesinde proje ortağı olarak  yer aldığını belirtti.

Keskin, böylesine önemli bir projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Biyoloji Öğretmeni Ezgi Kılıç Selvi, beş öğrencinin okulu temsil edeceği projede, farklı okullarda görev yapan 9’u Türk, 3’ü farklı Avrupa ülkelerinden olmak üzere  toplam 12 öğretmen ve öğrencilerin yer aldığını söyledi.

Selvi, “Dünya da teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişim ve değişim gösteriyor. İnsanın hayal gücü ve merak duygusu bu gelişim ve değişimi beslemektedir. Bu anlamda gençler ön plana çıkmaktadır. Gençler sürekli değişen teknolojiyi hızlı bir şekilde öğrenip hayatlarının her alanına çok  kısa bir sürede uygulayabiliyorlar. Gençlerin yaratıcılıklarını teknoloji kullanım becerileri ile destekleme amacını temel alarak oluşturulan bu projede yer almaktan mutluyuz.

Aralık ayında başlayan ve Nisan ayında tamamlanacak olan bu projede tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde eğlenerek başarılı ve güzel ürünler ortaya çıkaracağımıza inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

01.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM