• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GELENEKSEL DEĞERLERE BAĞLILIK GÖZ KAMAŞTIRIYOR

GELENEKSEL DEĞERLERE BAĞLILIK GÖZ KAMAŞTIRIYOR

“İlçemizde Ahilik Kutlaması Coşkuyla Gerçekleşti”

Boğazlıyan’da Ahilik Haftası kutlamaları coşkuyla gerçekleşti. Yeni Sanayi Sitesi Cami’sinde Mevlid-i Şerif okutuldu.

İlçemizde geleneksel Ahilik Haftası kutlamaları coşkuyla gerçekleştirildi. Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş ve ilçe esnafı bu anlamlı etkinlikte bir araya geldi.

“Esnaf ve Sanatkarlar Bir Araya Gelerek Ahilik Geleneklerini Kutluyor”

Boğazlıyan’da Ahilik Haftası kutlamaları coşkuyla devam ediyor. İlçe esnafı ve sanatkarları, Ahilik geleneğini yaşatmak ve kutlamak amacıyla çeşitli etkinliklerde bir araya gelmeye devam ediyorlar.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Ahilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerde esnaf ve sanatkarları unutmadı. Cuma namazı öncesi Yeni Sanayi Sitesi Cami’sinde gerçekleşen Mevlid-i Şerif okuma programına katılarak esnafın yanında yer alan Başkan Coşar, burada yaptığı açıklamada; esnaf ve sanatkarların toplumun önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Ahilik Haftası’nın bu değerli kesimi onurlandırmayı amaçladığını dile getirdi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, Cuma namazı sonrasında sanayi sitesinde bulunan esnaf ve sanatkarlara Ahilik Haftası nedeniyle lokma ikramında bulundu. Başkan Coşar, tüm esnaf ve sanatkarları Ahilik Haftası’nı kutlayarak, hayırlı ve bereketli kazançlar diledi. Ayrıca, Ahilik geleneğinin önemine vurgu yaparak bu özel haftanın anlamını aktardı.

Coşar, Ahilik geleneğinin meslek etiği, dürüstlük, yardımlaşma ve dayanışma gibi önemli değerleri içerdiğini belirterek, esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftası vesilesiyle bu değerleri hatırlayarak gelecek nesillere aktarmanın büyük bir önem taşıdığını vurguladı.

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş ise, Ahilik Haftası’nın esnaf ve sanatkarlar için büyük bir önem taşıdığını belirtti. Yazılıtaş, Ahilik geleneğinin meslek ahlakı ve dayanışma kültürünü simgelediğini söyledi ve bu değerleri yaşatmanın önemini vurguladı.

Ahilik Haftası etkinlikleri, ilçenin esnaf ve sanatkarlarının bir araya gelerek kaynaşmasını, geleneksel Ahilik değerlerini yaşatmayı ve geleceğe taşımayı amaçlarken, Ahilik Haftası, tarih boyunca Türk esnaf kültürünün önemli bir parçası olarak kabul ediliyor, Boğazlıyan’da bu değerleri gururla yaşatıyor.

Ahilik Haftası kutlamaları, ilçede esnaf ve sanatkarlar arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirmeyi amaçlayarak, geleneksel Türk esnaf kültürünün devamını sağlama amacı taşıyor. Bu etkinliklerle Boğazlıyan’da Ahilik Haftası coşkuyla gerçekleştirildi. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM