• DOLAR
  13,4347
  %-0,27
 • EURO
  15,2179
  %-0,35
 • ALTIN
  793,57
  %0,01
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
Genç Çiftçilere Hibe Hayvan Dağıtımı

Genç Çiftçilere Hibe Hayvan Dağıtımı

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Yozgat il genelinde “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında Yozgat Merkez ve 10 ilçede manda dağıtımı yapıldı.

Tarım ve Orman Yozgat İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında Anadolu mandası ırkı hayvanların hak sahiplerine dağıtıldığını ve ülkemizde hayvancılığın geliştirilmesi için manda yetiştiriciliğinin önemine vurgu yaptı.

 

Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında Yozgat Merkez ve 10 İlçede manda dağıtımı yapıldı.

2018 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve üç yıl sürdürülmesi planlanan Genç çiftçi projesi kapsamında Yozgat Merkez ve 10 ilçede 11 Genç Çiftçinin her birine 4 dişi ve 1 erkek Anadolu mandası ırkı hayvan dağıtımı yapıldı.

Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında dağıtılan Anadolu mandası ırkı hayvanların hak sahiplerine hayırlı olması dileklerinde bulunarak, ülkemizde hayvancılığın geliştirilmesi için manda yetiştiriciliğinin önemini vurguladı ve Genç Çiftçilerin ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olması temennisinde bulundu. Ayrıca hayvansal üretimin piyasa dalgalanmalarından etkilenmemesi için yem ve yem bitkisi üretimi ile orantılı olması gerekir” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM