• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
GENÇLER BU İŞE SAHİP ÇIKMALI

GENÇLER BU İŞE SAHİP ÇIKMALI

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Bozkır’da gençlere yeni istihdam alanları sağlanması ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygınlaşması amacıyla hazırlanan “Bozok Yaylasında Yaşamak için Bir Sürü Nedenim Var” projesi kapsamında 48 üreticiye 100’er koyun teslim edildi.

Vali Ziya Polat, “Hedefimiz Yozgat’ta küçükbaş hayvan varlığını 345 binden 500 bine çıkarmak. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız sürüyor. Genç kardeşlerimizin bu işe sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

“Bozok Yaylasında Yaşamak için Bir Sürü Nedenim Var” Projesi’nde hedef 500 Bin Koyun.

Yozgat il genelinde gençlere yeni istihdam alanları sağlanması ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygınlaşması amacıyla hazırlanan proje kapsamında 48 üreticiye 100’er koyun teslim edildi.

İlde küçükbaş hayvan sayısını artırmak ve bu artışın ekonomiye katkı sağlaması amacıyla hazırlanan Bozok Yaylasında Yaşamak İçin Bir ‘SÜRÜ’ Nedenim Var Projesi uygulanmaya başlandı.  Bu kapsamda Kırım Köyü’nde koyun teslim programı düzenlendi.

Yozgat Valiliği ve Ziraat Bankası arasında hayata geçirilen ‘Bozok Yaylası’nda Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var’ projesi kapsamında, üreticiye 1 yıl geri ödemesiz, 7 yıl vadeli 150 bin TL kredi imkanı sağlandı.

Projeye yapılan 1000’e yakın başvurunun 330’u incelemeye alınırken, 48 üreticinin başvurusu da kabul edildi. 48 üreticiye proje kapsamında alınan 100’er koyun Kırım Köyünde düzenlenen törenle teslim edildi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, hedeflerinin Yozgat’ta küçükbaş hayvan varlığını 345 binden 500 bine çıkarmak olduğunu dile getirdi.

“Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız sürüyor” diyen Vali Polat, “Bu projeye sahip çıkan öncelikle çiftçimize teşekkür ediyorum. Sadece proje yapmak için değil sahada uygulanan sürdürülebilir projelerin desteklenmesi taraftarıyız. Genç kardeşlerimizin bu işe sahip çıkmasını istiyoruz. Koyunlarınız inşallah binler olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 48 üreticiye 100’er koyun teslim edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM