• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GENÇLER UMUT SAÇIYOR!

GENÇLER UMUT SAÇIYOR!

“Cami ve Gençlik Buluşması” Boğazlıyan’da Gerçekleşti.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü, milli birlik, beraberlik ve manevi duyguların canlı tutulması amacıyla düzenlediği “Cami ve Gençlik Buluşması” etkinliği kapsamında gençleri bir araya getirdi.

Etkinlik, “Camiler Birlik ve Beraberliğin Teminatıdır” temasıyla gerçekleştirildi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Cami ve Gençlik Buluşması” programı çerçevesinde, Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf Akşit’in başkanlığında Din görevlileri de gençlerle bir araya geldi.

Programda, gençlerin aidiyet duygusunu en iyi tanıdığı yerlerin aileden sonra camiler olduğu vurgulandı. Müslümanlığın ümmet ve millet aidiyetinin ailelerde ve camilerdeki buluşmalarla daha da büyük anlam kazandığı, gençlerin camilerin huzur veren iklimiyle milli birlik, beraberlik ve manevi duyguların canlı tutulmasının önemi üzerinde duruldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan bu proje, Boğazlıyan ilçesinde de meyvelerini vermeye başladı. Etkinlik kapsamında gençler samimi ve sıcak bir ortamda bir araya gelerek sohbet etme fırsatı buldular.

Programın sonunda katılımcılara teşekkür eden Müftü Atıf Akşit, gençlerin camilere olan ilgisini artırmak, milli ve manevi değerleri gelecek nesillere aktarmak ve gençlerin bir araya gelmelerine vesile olmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini belirtti. Ayrıca, programa Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, İlçe Müftüsü Atıf Akşit, İlçe Vaizi Murat Tekin, Din Görevlileri ve cami cemaati de katıldı.

“Gençlerin Milli Birlik ve Manevi Değerlerine Katkı Sağlayan Önemli Bir Adım”

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği “Cami ve Gençlik Buluşması” etkinliği, gençlerin toplumlarına ve ülkelerine daha fazla katkı sağlamalarını teşvik ediyor. Camilerin, birlik ve beraberlik duygularının güçlenmesine, milli ve manevi değerlerin yaşatılmasına katkı sağlayan önemli birer mekan olduğu vurgulanırken, katılımcılar program boyunca samimi bir ortamda bir araya gelerek çeşitli konularda sohbet etme fırsatı buldular. Aynı zamanda, gençlerin camilere olan ilgisinin artırılması ve onların geleceğin liderleri olarak milli birlik ve beraberlik duygularını içselleştirmeleri hedefleniyor.

Gençlerin milli birlik ve manevi değerlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen bu tür etkinlikler, toplumun geleceği için büyük önem taşıyor. Bu bağlamda, Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nün “Cami ve Gençlik Buluşması” etkinliği, gençlerin topluma daha fazla katkı sağlamalarına yardımcı olacak bir adım olarak öne çıkıyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM