• DOLAR
  %-0,09
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,09
 • BIST
  %5,16
GENÇLERE İŞ SAĞLAYACAK

GENÇLERE İŞ SAĞLAYACAK

“UZMAN ELLER PROJESİ”

GENÇLERE İŞ SAĞLAYACAK

Kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden; Meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlarına 100.000 TL.’ye kadar hibe desteği verilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı kırsala desteğini sürdürüyor.

Gençlere iş ve istihdam kapısını aralayacak olan proje kapsamında; hayvancılık, bitkisel üretim, su ürünleri, ormancılık ve gıda ile gıda dışı üretim, işleme, paketleme veya depolama alanlarında üniversite mezunlarına sürdürülebilir yatırım kapsamında 100.000 TL.’ye kadar hibe desteği veriliyor.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi kapsamında Tarım ve Ormancılık Bakanlığı “Uzman Eller Projesi”ni hayata geçiriyor.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında “Uzman Eller Projelerinin” desteklenmesi kapsamında 100.000 TL.’ye kadar hibe desteği verilecek.

Yozgat Valiliği İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden; Meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere;  tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı;  tarım,  hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde, eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara 100.000 TL.’ye kadar hibe desteği verileceği açıklandı.

Yatırım konuları ise şu şekilde açıklandı.

HAYVANCILIK

“Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği – Süt Sığırcılığı, Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği – Besicilik, Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği – Manda Yetiştiriciliği, Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği – Koyun, Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği – Keçi, Arı yetiştiriciliği ve arı ürünleri ile arı sütü ve ana arı üretimi ve İpekböceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı.

BİTKİSEL ÜRETİM

Kapama meyve bahçesi tesisi, Fide, fidan yetiştiriciliği, İç ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği, Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, Kültür mantarı üretimi ve tesis yapımı, Organik ve organomineral gübre üretim tesisleri, Bitkisel üretimde zararlı organizmalar ile mücadelede kullanılan biyolojik veya biyoteknik mücadele ürünlerine yönelik Tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projeler ve Yöresel ürün ve coğrafi işaretli ürün üretimine yönelik projeler.

SU ÜRÜNLERİ

Alabalık, yayın balığı, sazan, mersin balığı, tilapya, karabalık entansif üretim tesisleri ve/veya kuluçkahaneleri, Midye ve kara salyangozu entansif üretim tesisi.

ORMANCILIK

Orman ve orman ürünleri ile ilgili projeler; Gıda ve gıda dışı üretim, işleme, paketleme veya depolama, Et ve et ürünleri işleme, paketleme, depolama, Süt ve Süt ürünleri işleme, paketleme, depolama, Yumurta işleme, paketleme, depolama, Bal, arı sütü, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi, işleme, paketleme, depolama, Bitkisel ürün işleme, paketleme, depolama, Su ürünleri işleme, paketleme, depolama, Yöresel ürün ve coğrafi işaretli ürün işleme, paketleme, depolama.

Başvuru Süresi:

Proje başvuruları 28 Şubat 2022 tarihine kadar https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile yapılacak.

Yatırım süresi:

Projelerin 2022 yılı son tamamlanma tarihi 30/11/2022.

Teknik Destek:

Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimi tarafından gerekli teknik destek sağlanacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM