• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GENÇLERLE ANLAMLI BULUŞMA

GENÇLERLE ANLAMLI BULUŞMA

İş İnsanı Bekir Türkmen, Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu Öğrencileriyle Anlamlı Bir Buluşma Gerçekleştirdi.

İlçemizin ve Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan iş insanlarından biri olan Çelikel Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Türkmen, Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim gören 500 öğrenciyle unutulmaz bir akşam yemeğinde buluştu. Türkmen’in bu öğrenci buluşmaları, memleketine olan sevgi ve eğitime duyduğu inançla sürdürdü.

Programa; İlçe Kaymakamı Recep Aydın, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Soydoğan, Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kocakaya, İlçe Jandarma Komutanı Ümit Kandemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Sezer, İlçe Müftüsü Atıf Akşit, Belediye Başkan Yardımcısı Latif Manyas, Belediye Encümenleri ve meslek yüksekokulundaki öğrenci ve akademisyenler de katıldı.

Bekir Türkmen, yaptığı açıklamada, “30 yıl önce memleketimizden ayrıldık, ancak sevgimiz ve bağlılığımız her zaman burada kaldı. Boğazlıyan bizim ata topraklarımız, ailelerimizin mezarlarının bulunduğu yerdir. Memleketimizin geleceği ve kalkınması için eğitimin önemini hep vurguladım. Boğazlıyan, eğitimde büyük mesafe kat etti, ve biz Çelikel Tarım olarak eğitime olan katkılarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkmen, programa katılan İlçe Kaymakamı Recep Aydın’a, Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kocakaya’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’e misafirlere ve tüm öğrencilere teşekkürlerini iletti. Ayrıca, geleceğin mimarları olan gençlere başarılarla dolu bir eğitim hayatı diledi.

Bekir Türkmen’in eğitime olan bağlılığı ve öğrencilerle geçirdiği bu anlamlı akşam yemeği, Boğazlıyan halkı ve gençler arasında büyük bir memnuniyetle karşılandı. Bu tür etkinlikler, toplumsal dayanışmayı artırarak Boğazlıyan’ın geleceği için umut vaat etmektedir.

Bu özel akşam yemeği, Boğazlıyan ve çevresindeki gençlerin eğitimlerine olan inançlarını pekiştirme fırsatı sunarken, iş insanı Bekir Türkmen’in yaşadığı topraklara olan derin sevgisini bir kez daha ortaya koydu. Türkmen, sadece ekonomik başarısıyla değil, aynı zamanda toplumuna ve gençlere katkı sağlama konusundaki tutkusuyla da tanınmaktadır. Boğazlıyan’da yaptığı yatırımların yanı sıra eğitim alanındaki katkıları, bölgenin kalkınmasına önemli bir destek sağlamaktadır.

Bu etkinlik, sadece bir akşam yemeği olarak değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluğun ve eğitimin önemini vurgulayan bir anı olarak hafızalarda kaldı. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM