• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %0,47
GETAT MERKEZİ KURULDU

GETAT MERKEZİ KURULDU

Modern tıbbın bütün imkânları kullanılarak bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezi kuruldu.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin alanında uzman ve yetkin akademisyenleri ile iddialı bölümlere sahip olduğunu belirterek, “Geniş yelpazede birçok alanda sağlık hizmeti veriyoruz. Yozgatlı hemşerilerimiz olmak üzere gelen tüm hastalarımızda bir memnuniyet oluşturacak ve da da tamamlayıcı bir tedavi noktası olacaktır. Amacımız bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır. Bu merkezin Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesinin vizyonunu daha da ileri taşıdığı kanaatindeyim” dedi.

BOZOK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE GETAT MERKEZİ KURULDU

Modern tıbbın bütün imkânları kullanılarak bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezi kuruldu.

Geleneksel ve modern tedavi yöntemlerinin birlikte kullanımı ile hastalara mümkün olan en iyi sağlık hizmetini sunmak amacıyla kurulan merkezin açılışına Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit  Çiçekçioğlu, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Balbaloğlu, öğretim üyeleri ve hastane çalışanları katıldı.

GETAT Merkezi’nde yapılan geleneksel ve tamamlayıcı tedavi uygulamaları hakkında bilgi veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Balbaloğlu, “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp altında on beş farklı tedavi uygulaması var. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz merkezde modern tıbbın yanında tamamlayıcı olan toplamda dört farklı uygulamayı hayata geçiriyoruz. Bunlar; akapunktur, fizyoterapi, kas iskelet sistemi hastalıklarında kullanılan enjeksiyon bazlı tedavi türü olan proloterapi ve daha çok ağrı üzerine odaklandığımız kupa yöntemi. Bu tip tamamlayıcı tıp yöntemleriyle bölge halkımıza yardımcı olmayı hedeflemekteyiz” dedi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, GETAT Merkezi açılışına ilişkin yaptığı açıklamada; eksikliği hissedilen bir merkezi bölge insanının hizmetine sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin alanında uzman ve yetkin akademisyenleri ile iddialı bölümlere sahip olduğunu belirterek, geniş yelpazede birçok alanda sağlık hizmeti verdiklerini söyledi.

Rektör Karadağ, şunları aktardı.

“Açılışını gerçekleştirdiğimiz GETAT Merkezi dört farklı disiplinde katkı sunmaya başlayacak. Bu, tabi ki başta Yozgatlı hemşerilerimiz olmak üzere gelen tüm hastalarımızda bir memnuniyet oluşturacak ve alternatif anlamda da tamamlayıcı bir tedavi noktası olacaktır. Amacımız bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır. Bu merkezin Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesinin vizyonunu daha da ileri taşıdığı kanaatindeyim. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu bu yıl öğrenci alacak”

Rektör Karadağ, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezi açılışında Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun bu yıl itibari ile öğrenci alımına başlayacağı müjdesini vererek, “Altı seneden bu yana alt yapısı hazır olduğu halde öğretim üyesi bulunamadığı için öğrenci alımı gerçekleştirilememişti. İnşallah bu yıl itibari ile Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrenci alacak. Bunu şunun için söyledim. Bugün ki açılışını gerçekleştirdiğimiz GETAT Merkezi ile ilişkisi bakımından önemli. 2 bin yıllık dünyada eşi benzeri olmayan Roma Hamamı gibi tarihi zenginliği ve dokusuyla Sarıkaya ilçemize kaymakamlık, ilçe belediye ve üniversite işbirliğinde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi açmayı planlıyoruz. Belki de Sarıkaya alternatif ve tamamlayıcı tıbbın vazgeçilmezi haline gelecektir” dedi.

Çok Yakında Diyaliz Ünitesi de hizmete açılacak

Üniversitenin Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ciddi eksikliği hissedilen diyaliz ünitesinin Kıymetli İşadamı Bilal Şahin’in destekleriyle alımı gerçekleştirilen dört diyaliz ünitesinin kısa süre içerisinde hizmete açılacağı bilgisini veren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “İnşallah hastanemizin diyaliz ünitesi de şifa bekleyen hastalarımıza şifa dağıtacaktır. Bu güzel hizmete vesile olan iş insanımız Bilal Şahin’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM