• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
GIDA İŞLETMELERİNDE COVİD-19 DENETİMİ

GIDA İŞLETMELERİNDE COVİD-19 DENETİMİ

Gıda işletmelerinde Covid- 19 kapsamında alınan tedbirler denetlendi. İl Tarım Ve Orman Müdürü Tanju Özkaya, “Gerek il  merkezi gerekse ilçelerimizde  fırınlar başta olmak üzere, her gün  azami  sayıda gıda işletmeleri Kontrol Görevlilerimiz  tarafından  sıklıkla denetlenmekte; Vatandaşlarımız  gıda işletmelerinin alınan  tedbirler ve uyarılara  riayet etmediklerini düşünüyorlarsa Bakanlığımızın ALO Gıda 174 ve 0-501-174 0174  Whatsapp hattına ihbarda bulunabilirler” dedi.

İl Müdürü  Tanju Özkaya, Gıda ve Yem Şube Müdürü Onur Polat  ve Kontrol Görevlileri ile birlikte fırın işletmelerinin satış ve üretim yerlerini denetleyerek Covid-19 salgını ile mücadele   kapsamında  alınan  hijyen tedbirlerini  inceledi.

Yapılan denetimlerde, işletmelerde  özellikle  ekmek satışı yapan  kişilerle ekmeği müşteriye veren kişilerin  ayrı olması gerektiği;  yani parayla  temas eden çalışanla  ekmeğe temas eden kişilerin kesinlikle ayrı olması   konusunda  uyarılarda bulunularak  işletme çalışanlarının maskeli ve eldivenli  çalışmaları  konusu hatırlatıldı.

İl Tarım Ve Orman Müdürü Tanju Özkaya, Coronavirus salgınıyla  mücadelede elzem olan hususların en önemlisinin  gıda işletmelerinde gıda maddelerinin el ile  temasın kesilerek, gıda maddesinin müşteriye ambalaj içinde  teslim edilmesi olduğunu vurguladı.

Özellikle gıda  üretimi yapılan yerlerde; gereken tüm hijyen tedbirlerinin  alınması   bu suretle satışa hazır hale  getirilen  gıda maddelerinin  tüketiciye  arzında   gıda  güvenliğinin azami düzeyde  sağlanmasının önemine değinen Özkaya, “Gerek ilimiz  merkezi gerekse ilçelerimizde  fırınlar başta olmak üzere ; her gün  azami  sayıda gıda işletmeleri Kontrol Görevlilerimiz  tarafından  sıklıkla denetlenmekte; covid -19 kapsamında  eğitim-bilgilendirme  faaliyetlerimiz devam etmektedir. Vatandaşlarımız  gıda işletmelerinin alınan  tedbirler ve uyarılara  riayet etmediklerini düşünüyorlarsa Bakanlığımızın ALO Gıda 174 ve 0-501-174 0174  Whatsapp hattına ihbarda bulunabilirler” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM