• DOLAR
  8,7453
  %1,08
 • EURO
  10,2612
  %1,45
 • ALTIN
  498,55
  %1,37
 • BIST
  1.403
  %-0,35
GIDA KONTROL TİMİ GÖREVLİLERİ HAZIR

GIDA KONTROL TİMİ GÖREVLİLERİ HAZIR

Gıda güvenliğinin sağlanması, gıdaların tüketici sağlığını olumsuz etkileyecek özellikte olmaması ve tüketici sağlığı açısından gıda güvenliğinin sağlanması noktasında, Tarım ve Orman Bakanlığı 2021 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı düzenledi.

Aralarında Yozgat’ın da bulunduğu Kırklareli, Edirne, Bayburt, Gümüşhane, Amasya ve Uşak illerinden 28 kursiyer Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesinde düzenlenen eğitim kursu sonunda başarılı olanlara sertifikaları verildi.

EĞİTİM ALAN KURSİYERLER GÖREVLERİNE HAZIR

Tarım ve Orman Bakanlığı 2021 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesindeki görevli eğiticiler tarafından “Gıda Kontrol Görevlisi Kursu” tamamlandı.

Gıda Kontrol Görevlisi Kursuna; Kırklareli, Edirne, Bayburt, Gümüşhane, Amasya, Uşak ve Yozgat illerinden gelen toplam 28 kursiyer katılarak, eğitimlerin sonunda başarılı olanlara sertifikaları verildi.

Tekirdağ İl Tarım Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Tekirdağ İl Tarım Orman Müdürü Oktay Öcal, “Kursumuz ile personelimizin beceri ve bilgilerinin arttırılmasında katkıda bulunulmuştur. Bu sebepten öncelikle teknik bilgi ve tecrübelerini aktaran eğitimcilerimize teşekkür ederim. Eğitime katılan kursiyerlerimize gıda güvenliğinin önemi ve hassasiyeti kursiyerlerimize başarılı bir şekilde aktarılmıştır.

Gıda güvenliğinin sağlanması, gıdaların tüketici sağlığını olumsuz etkileyecek özellikte olmaması ile mümkün olup tüketicinin sağlığı açısından gıda güvenliğinin sağlanması en önemli önceliğimiz olmalıdır.

İl Müdürlüğümüzün düzenlediği eğitime katılan tüm kursiyerleri Gıda Kontrol Görevlisi Kursunu başarıyla tamamlamalarından dolayı tebrik ediyor, görevlerini titizlikle icra edeceklerine inanarak başarılar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM