• DOLAR
  8,6694
  %0,23
 • EURO
  10,3382
  %0,04
 • ALTIN
  495,91
  %0,25
 • BIST
  1.410
  %0,81
Göç İdaresi Uyardı!

Göç İdaresi Uyardı!

İl Göç İdaresi Müdürlüğü, yabancı uyruklu vatandaşların evrak takibi adıyla ücret isteyenlere karşı dikkat etmesi gerektiği uyarısı yaparak, kurum tarafından kimseden ücret talep edilmediği ve aracı kullanılmadığını bildirdi.

Yozgat İl Göç İdaresi Müdürü Muhammed Sait Özel, yabancı uyruklu vatandaşların evrak takibi adıyla ücret isteyenlere karşı dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulundu.

İkamet izni başvurusu yapmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşların kurum ile ilgisi olmayan, aracılık yapan özel şirketler tarafından aranıldığı şikayetlerini aldıklarını belirten Özel, Kurum tarafından kimseden ücret talep edilmediğini ve aracı kullanılmadığını söyledi.

Özel, “Kurumumuzun bu tip aracı firma ve kişilerle hiçbir ilişkisi yoktur. Müdürlüğümüz Türk ya da bayancı ülke vatandaşlarını arayarak ikamet izni konusunda bir yönlendirme yapmaz” dedi.

Muhammed Sait Özel, yapılacak iş ve işlemler için özel hesap numarası vererek, 400 lira talepte bulunan kişi ya da kişilere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek şunları aktardı.

“Müdürlüğümüz Türk ya da yabancı ülke vatandaşını arayarak ikamet izni alma konusunda bir yönlendirme yapmaz. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün www.goc.gov.tr adresi e-ikamet linkinden resmi başvuru yapan yabancı uyruklu vatandaşlar gerekli evrakları ile birlikte belirtilen randevu tarihinde müdürlüğümüzde hazır bulundukları takdirde ikamet izni işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bu nedenle Müdürlüğümüzün adını vererek işlem karşılığında ücret talep eden kişi ya da kişilere itibar edilmemesi hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM