• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Gökyüzündeki Sevda

Gökyüzündeki Sevda

Türk Hava Kurumu Boğazlıyan Şubesi her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı’nda deri topluyor. Toplanan deriler Türkiye genelindeki havacılığa gönül veren tüm gençlerin eğitim masrafları ile ülkemizin akciğerleri olan orman yangınlarının söndürülmesi ve hava ambulans helikopterleri ile vatandaşlara sağlık hizmeti başta olmak üzere yardımlarını artırarak sürdüren Türk Kava Kurumuna halkın desteği bekleniliyor.

Türk Hava Kurumu Boğazlıyan Şubesi 2018 yılında da 2860 sayılı kanun çerçevesinde Boğazlıyan ve Yenifakılı ilçelerinde deri toplama faaliyetleri hazırlıklarına başladı.

İlçe merkezleri ve kasabalarda resmi kurumlar ve belediyelere ait araçlar ve köylerde ise köy muhtarlarının yardımları ile bu kurban bayramında da deri toplama faaliyetlerini yürütecek olan THK vatandaşları uyararak, makbuzsuz deri toplayanlara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.

THK Boğazlıyan Şube Başkanı Atilla Yerkel, 2860 sayılı kanun çerçevesinde Boğazlıyan ve Yenifakılı ilçelerinde deri toplama faaliyetleri hazırlıklarına başlanıldığını söyledi.

Son yıllarda vatandaşların ağırlıklı olarak kurban  derilerinin Türk Hava Kurumu’na tercih etmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Yerkel, Boğazlıyan ve Yenifakılı bölgelerinde oluşturulacak ekiplerle birlikte bu kurban bayramında da makbuz karşılığı deri toplanılacağını bildirdi.

-“SİZDE DESTEK VERİN”-

Toplanan derilerin Türkiye genelindeki havacılığa gönül veren tüm gençlerin eğitim masrafları ile ülkemizin akciğerleri olan orman yangınlarının söndürülmesi ve hava ambulans helikopterleri ile vatandaşlara sağlık hizmeti başta olmak üzere yardımlarını artırarak sürdüren THK’ya halkın bu bayramda da destek vereceğine inandığını kaydeden Yerkel, “Türk Hava Kurumuna halkımızın desteğini bekliyoruz. Ayrıca vatandaşlarımız makbuz almadan deri bağışında bulunmasın. Bu vesile ile Mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemizin birliğine ve beraberliğine vesile olmasını temenni ederiz” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM