• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
GÖNÜL DAĞI YOZGAT’TA

GÖNÜL DAĞI YOZGAT’TA

TRT’nin sevilen dizilerinden Gönül Dağı dizisinin ekibi, Yozgat’ta Bozok Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan üç kuzen ile, efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesinin anlatıldığı ve milyonların gönlüne taht kurarak reyting rekorları kıran “Gönül Dağı” dizisinin ekibi üniversitede öğrencilerle buluştu.

Üniversitenin Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinlikleri kapsamında Üniversitenin Yozgat Meslek Yüksek Okulu Radyo-TV programcılığı programı Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı’nın moderatörlüğünü yaptığı, yapımcı Ferhat Eşsiz, Senarist Ali Asaf Elmas ve oyuncular Ahmet Yavuz Sepetci, Feyza Işık, Hazal Çağlar ve Hüseyin Sevimli, “Gönül Dağı” dizisinde yaşadıklarını, heyecanlarını ve başarı sırlarını düzenlenen söyleşi de  katılımcılarla  paylaştı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşiye; Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Üniversitenin Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, Yozgat Valisi Ziya Polat’ın eşi Pınar Filiz Polat, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın eşi Hilal Karadağ, Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel, fakülte dekanları, çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenciler katıldı.

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan “bozkırın kalemi” yazar Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan ve Eskişehir´in Sivrihisar ilçesinde çekilen Gönül Dağı dizisinde İç Anadolu bölgesinin adet, gelenek, görenek, mizahıyla, alışkanlıklarıyla, kabulleri, başarısının ve bu denli sevilmesinin sırrı yapımcı, senarist ve oyuncular tarafından anlatıldı. Diziyle ilgili düşüncelerini paylaşan oyuncular “Gönül Dağı”, “Bize geleneklerimizi göreneklerimizi, ananelerimizi, samimiyeti, fedakarlığı anlattığı, bizim hikayemizi aktardığı için büyük bir ses getirdiğini ve dizinin insanların gönlüne temas ettiğini söylediler.

Yapımcı Ferhat Eşsiz ve senarist Ali Asaf Elmas da öğrencilere dizinin başarısına ilişkin bilgiler vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Program sonrasında Yozgat Valisi Ziya Polat’ın eşi Pınar Filiz Polat ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz tarafından dizi ekibine hediye takdim edildi. Yoğun bir ilgi ve sevgi seli ile tamamlanan programda katılımcılar dizi ekibi ile hatıra fotoğraf çekindiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM