• DOLAR
  13,5486
  %0,14
 • EURO
  15,3618
  %0,29
 • ALTIN
  790,22
  %0,16
 • BIST
  1.979,83
  %-5,08
GÖNÜLDEN GÖNÜLE BİR HAYALE DOKUN

GÖNÜLDEN GÖNÜLE BİR HAYALE DOKUN

Geleceğimizin teminatı çocukların yüzlerinde tebessüm yaratıp yaşamlarına renk katmak ve hayallerine dokunmak amacıyla ‘Bir Hayale Dokun, Bir Nefes Bin Soluk Projesi’ kapsamında çocuklar; ilçe protokolü, siyasetçiler, iş insanları ve STK’lar aynı sofra etrafında bir araya geldi. Kaymakam Fatih Okumuş; “Her şey bir hayalle başlar. Çocukların hayallerine verdiğimiz emek, mutlu bir gelecek demektir” dedi.

                Boğazlıyan’da eğitim öğretimlerini sürdüren öğrenci ve çocukların bir hayali daha gerçekle buluşturuldu. Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda, çocuklar; ilçede görev yapan belediye başkanları, STK Temsilcileri, daire müdürleri ve müteşebbislerle tanışarak birlikte yemek yediler.

Boğazlıyan Kaymakamlığı dezavantajlı kişilerin hayallerini gerçekleştirmesi amacıyla hazırladığı “Bir Hayale Dokun” Projesi kapsamında ilçede eğitim öğretimlerini sürdüren çocuklar, Boğazlıyan bürokrasisi, siyasetçisi, iş insanları ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.

İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş’un ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyon, Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği, “Bir Hayale Dokun, Bir Nefes Bin Soluk” projesi tanışma yemeğine Kaymakam Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Gedik, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Köksal Ustaoğlu, CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, MHP İlçe Başkanı Ali Akol, SYDV Müdürü Turan Kaya, Baro Temsilcisi Avukat Kadir Gemici, Müftü Atıf Akşit,  İl Genel Meclis Üyeleri, Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, İş İnsanları, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakip, Kur-an’ı Kerim tilaveti okundu.

Katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, konuşmasına “pırıl pırıl evlatlarımız ile bir araya gelmemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

“Çocuklarımızın, gençlerimizin düşünüldüğü, onların içerisinde olduğu her çalışma, her proje bizim için en önemli kıymetli iştir” diye konuşan Coşar, “Boğazlıyan Belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın yanında olacağız. Sizler için atılan her güzel adım bizim için onurdur. Boğazlıyan bizim evimiz, memleketimiz, geleceğimiz” dedi.

Daha sonra söz alan İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş ise, iki yıl önce başlatılan ve başarılı bir şekilde yürütülen “Bir hayale dokun, bir nefes bin soluk” projesinin çocukları hayallerine ulaştırmayı sürdüreceğini söyledi.

Kaymakam Okumuş, “Çocuklar toplumumuzun ortak değeridir. Yarınlarımız olan çocuklarımızın, çocukluklarını iyi bir ortamda geçirmelerini sağlamak hepimizin ödevidir. Proje kapsamında çocuklarımızı, isteyip de bir türlü sahip olamadığı herhangi bir hayaline hiç beklemediği bir anda kavuşturmak da bizlerin hayalidir. Evlatlarımızın geleceğe olan inançlarını arttırarak hayallerinin peşinden gitmelerini sağlamak, onların vatanına, milletine yararlı bir fert olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır” ifadelerinde bulundu.

Kaymakam Okumuş, “Burada gerçekten samimi bir ortam var. Buradaki asıl amacımız geleceğimizin teminatı çocuklarımıza sahip çıkmak, onları geleceğe hazırlamaktır. İlçede yaşayan hasta, yetim, öksüz, şehit ve gazi çocukları ile yaşlıların, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları unutturacak, hayatlarında fark oluşturacak “Bir Hayale Dokun” Projesi kapsamında bugün bir kez daha çocuklarla, öğrencilerle ve değerli katılımcılarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaymakam Okumuş ve Belediye Başkanı Coşar, masaları tek tek gezerek hem misafirlerle hem de çocuklarla ayrı ayrı ilgilendi.

Birlik ve beraberliğin, sevgi ve şefkatin ayyuka çıktığı programda; öğrenciler hayallerine bir kez daha ulaşmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM