• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÖNÜLLER BERAT KANDİLİNDE BULUŞACAK

GÖNÜLLER BERAT KANDİLİNDE BULUŞACAK

Mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan Berat Kandilini idrak etmenin sevincini yaşayacağız.

Üç ayların içinde bulunan Berat Kandili bugün kutlanacak.

Müminlerin heyecanla beklediği üç ayların içerisinde bulunan Berat Kandili’ni idrak etmenin sevincini yaşayacağız.

İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan’ın da içinde bulunduğu, Regaip, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç ayların içerisinde bulunan “Berat Kandili” dolayısıyla bugün Boğazlıyan’da Camilerde çeşitli programlar düzenlenecek.

Mübarek günlerde insanın günahlarından tövbe edip temizlenmesi için de bir fırsat olduğu, üç aylar ve kandillerin, dünyevi meşguliyetlerden sıyrılıp, insanların yaratılış gayesini düşünmesi için son derece değerli fırsatlar olduğu vurgulanırken, Mübarek Berat Kandili dolayısıyla ilçemizde de yatsı namazı öncesi camilerde çeşitli programlar düzenlenecek.

Müftü Atıf Akşit, “Kandiller ve benzeri gecelerin iman, ibadet ve düşünce hayatımız bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsat olduğu, bu gece münasebetiyle, içimizdeki manevi duyguların sesine kulak vererek günahlarımıza tövbe etmeli, tüm Müslümanlar ve insanlık için Allah’a dua ve niyazda bulunmalıyız.

Yüce Allah, bu gecede ilahi rahmetini bol bol indirmekte, rızık ve şifâ kapılarını sonuna kadar açarak, bizleri sonsuz ikramlarına davet etmektedir. Berat kandilinin aydınlattığı manevi ortam, bizlere dengeli bir hayat kurma bilinci sağlamakta, kendimizi gözden geçirme ve yenileme imkanı sunmaktadır” açıklamasında bulundu.

Müftü Akşit, Berat Kandili dolayısıyla Boğazlıyan’da bulunan camilerde yatsı namazı öncesi çeşitli programlar düzenleneceğini kaydetti, ayrıca yarın sabah namazı buluşmaları kapsamında Merkez Çarşı Camii’nde program düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM