• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-4,50
GÖNÜLLER BERAT KANDİLİNDE BULUŞTU

GÖNÜLLER BERAT KANDİLİNDE BULUŞTU

Mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan Berat Kandilini idrak etmenin sevincini yaşadık.

“Berat Kandili’nde eller dua için açıldı”

Üç ayların içinde bulunan Berat Kandili’nde camileri dolduran vatandaşlar namaz kılıp, dua etti.

Kandili, tüm yurtta olduğu gibi  ilçemizde de huşu içinde kutlandı. Kandil dolayısıyla vatandaşlar camilere akın ederken, kandil coşkusu dualarla yaşandı.

Kandil nedeniyle Cami’ye geldiklerini belirten vatandaşlar, “Camii’nin feyzinden daha çok yararlanmak için geldik. Herkesin kandili mübarek olsun” dediler.

Müminlerin heyecanla beklediği üç ayların içerisinde bulunan “Berat Kandili”nde dün akşam eller semaya açıldı, dualar edildi.

“Kandilde camiler doldu taştı”

Berat Kandili, tüm İslam aleminde olduğu Boğazlıyan’da da camilerde Mevlid-i Şerif, dua ve ibadetlerle kutlandı.

Berat Kandili’nde geceyi idrak etmek isteyen yüzlerce Boğazlıyanlı vatandaş ilçede bulunan camilere akın etti. Camiyi dolduran 7’den 70’e kadın-erkek bütün cemaat Kur’an-ı Kerim ve ilahileri can kulağıyla dinleyip dualara “Amin” dedi.

İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan’ın da içinde bulunduğu, Regaip, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç ayların içerisinde bulunan “Berat Kandili”nde dün akşam eller semaya açıldı, dualar edildi.

Mübarek günlerde insanın günahlarından tövbe edip temizlenmesi için de bir fırsat olduğu, üç aylar ve kandillerin, dünyevi meşguliyetlerden sıyrılıp, insanların yaratılış gayesini düşünmesi için son derece değerli fırsatlar olduğu vurgulandı.

Mübarek Berat Kandili dolayısıyla ilçemizde de yatsı namazı öncesi camilerde çeşitli programlar düzenlendi, eller semaya açıldı, dualar edildi.

Camilerde; Berat Kandili’nin anlamı önemi ve faziletine vurgu yapılırken, “Kandiller ve benzeri geceler; iman, ibadet ve düşünce hayatımız bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsat olduğu, bu gece münasebetiyle, içimizdeki manevi duyguların sesine kulak vererek günahlarımıza tövbe etmeli, tüm Müslümanlar ve insanlık için Allah’a dua ve niyazda bulunmalıyız. Yüce Allah, bu gecede ilahi rahmetini bol bol indirmekte, rızık ve şifâ kapılarını sonuna kadar açarak, bizleri sonsuz ikramlarına davet etmektedir. Berat kandilinin aydınlattığı manevi ortam, bizlere dengeli bir hayat kurma bilinci sağlamakta, kendimizi gözden geçirme ve yenileme imkanı sunmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM