• DOLAR
  %0,12
 • EURO
  %0,25
 • ALTIN
  %-0,46
 • BIST
  %0,37
GÖNÜLLER BERAT KANDİLİNDE BULUŞTU

GÖNÜLLER BERAT KANDİLİNDE BULUŞTU

Mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olan Berat Kandilini idrak etmenin sevincini yaşarken, Merkez Çarşı Camii’nde gençler vatandaşlara kandil simidi ikram etti.

“Berat Kandili’nde eller dua için açıldı”

Üç ayların içinde bulunan Berat Kandili’nde camileri dolduran vatandaşlar namaz kılıp, dua etti.

Kandili, tüm yurtta olduğu gibi  ilçemizde de huşu içinde kutlandı. Kandil dolayısıyla vatandaşlar camilere akın ederken, kandil coşkusu dualarla yaşandı.

Kandil nedeniyle Cami’ye geldiklerini belirten vatandaşlar, “Camii’nin feyzinden daha çok yararlanmak için geldik. Herkesin kandili mübarek olsun” dediler.

Müminlerin heyecanla beklediği üç ayların içerisinde bulunan “Berat Kandili”nde  eller semaya açıldı, dualar edildi.

“Kandilde camiler doldu taştı”

Berat Kandili, tüm İslam aleminde olduğu Boğazlıyan’da da camilerde Mevlid-i Şerif, dua ve ibadetlerle kutlandı.

Berat Kandili’nde geceyi idrak etmek isteyen yüzlerce Boğazlıyanlı vatandaş ilçede bulunan camilere akın etti. Camiyi dolduran 7’den 70’e kadın-erkek bütün cemaat Kur’an-ı Kerim ve ilahileri can kulağıyla dinleyip dualara “Amin” dedi.

İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan’ın da içinde bulunduğu, Regaip, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç ayların içerisinde bulunan “Berat Kandili”nde eller semaya açıldı, dualar edildi.

Mübarek günlerde insanın günahlarından tövbe edip temizlenmesi için de bir fırsat olduğu, üç aylar ve kandillerin, dünyevi meşguliyetlerden sıyrılıp, insanların yaratılış gayesini düşünmesi için son derece değerli fırsatlar olduğu vurgulandı.

-“GENÇLER KANDİL SİMİDİ DAĞITTI”-

Bu arada AK Parti Boğazlıyan Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından merkez Çarşı Camii’nde vatandaşlara kandil simidi ikram edilerek, Berat Kandili kutlandı.

AK Parti Boğazlıyan Gençlik Kolları Başkanı Ünsal Sezer, bu gecenin hayırlara vesile olmasını dileyerek; “Berat Kandili münasebetiyle kandil simidi dağıtımı gerçekleştirdik. Allah, bu geceyi mübarek kılsın. Hayırlara vesile olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM