• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,67
 • ALTIN
  %0,44
 • BIST
  %-0,15
Gönüller bir olacak

Gönüller bir olacak

İlçemizde Boğazlıyan Belediyesi ve hayırsever vatandaşların işbirliği ile Bin kişiye iftar yemeği verilecek. Bu yılda Ramazan ayının birinci gününden itibaren Bin kişiye iftar yemeği verilecek. Belediyenin organizasyonunda gerçekleşecek iftar yemeklerinin masrafları Boğazlıyanlı hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanacak. Ramazan ayı boyunca hayırsever kişilerin masraflarını karşılayacağı iftar yemeği Cumhuriyet meydanında verilecek.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, ramazan ayı boyunca hayırseverlerin katkıları ile her gün yaklaşık Bin kişiye iftar yemeği verileceğini söyledi.

Ramazan ayı boyunca Cumhuriyet meydanında iftar yemeği verileceğini belirten Başkan Erdal, ramazan ayının bu tür birliktelik ve aktivitelerle daha da büyük anlam kazandığını, yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı ay olan ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileler ile işten geç çıkan, evindeki iftarına yetişemeyecek durumda olan vatandaşların iftar sofrasından faydalanmasını istedi.

Başkan Erdal, “Rahmet ve bereketin ayı olan ramazan ayında vatandaşlarımıza yönelik iftar yemeği verilecek. Ramazan ayının ülkemize, memleketimize hayır ve bereket getirmesini dilerim” dedi.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Erdal, ramazan ayının ayrıca hem kaynaşmayı sağladığını hem de farklı bir heyecan getirdiğini dile getirdi.

Ramazan ayının anlamına uygun yaşanılmasının önemine işaret eden Erdal, şunları aktardı.

“Ramazan ayında paylaşmayı, dayanışmayı, yardımlaşmayı artırıp, ‘veren el ile alan eli buluşturmalıyız’ kalabalık ortamlarda halkımızla neşe ile yapılan doyumsuz bir iftar ve ramazan ayının yaşatılmasını hedefliyoruz. Ramazan ayı birliğin, dirliğin, beraberliğin, kardeşliğin yoğun yaşandığı bir ay. Paylaşma duygusunun daha fazla öne çıktığı bir ay. Ramazan ayında fakirlerimizi, kimsesizlerimizi, yetimlerimizi daha fazla gözetmeliyiz. Veren elle alan eli buluşturmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm islam aleminin mübarek ramazan ayını tebrik eder, ramazan ayının ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM