• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
GÖNÜLLER BİR OLDU

GÖNÜLLER BİR OLDU

11 ayın sultanı Ramazan ayı tüm güzellikleri ile devam ederken, İlçemizde mahalle sakinleri hep birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

“Mahalle Sakinlerinin İftar Dayanışması”

İlçemiz Bağlarbaşı mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, bu yıl ikincisi düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

11 ayın sultanı Ramazan ayı tüm güzellikleri ile devam ederken, hızlı kentleşme, göç, nüfus yoğunluğunun artması gibi unsurlara bağlı olarak zedelenen komşuluk ilişkilerinin güçlenmesi açısından büyük bir fırsat sunan Ramazan ayını ilçemiz Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinleri de bu fırsatı değerlendirdiler.

-“EV HANIMLARININ KATKISI BÜYÜK”-

İftar hazırlıkları için hanımlar,  günler öncesinden hazırlık yapıp, iftar saatine kadar evlerde özenle hazırlanıp, pişirilen yemek ve tatlıları hazırlarken, iftar vaktinin girmesi ile masalara servis edildi, her yaştan mahalle sakini, birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadı.

Mahalle sakinlerinden İbrahim Demircan’ın organizesi ile bu yıl ikincisi düzenlenen iftar programına mahalle halkı büyük ilgi gösterdi.

İbrahim Demircan, ramazan ayının tüm güzellikleri ile devam ettiğini belirterek, bu yıl ikincisi düzenlenen iftar yemeğini bundan sonraki yıllarda da yapmayı düşündüklerini söyledi.

Kaybolmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerinin Ramazan ayı vesilesiyle yeniden canlandırmayı amaçladıklarını ve Ramazan’ın bereketiyle geldiğini belirten Mustafa Baran ise komşularla birlikte iftar yapmanın ve iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Diğer mahalle sakinleri de komşularıyla iftar vesilesiyle sohbet etme fırsatı bulduklarını, bu tür etkinliklerin örnek olması temennisinde bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM