• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GÖNÜLLERE DOKUNDULAR

GÖNÜLLERE DOKUNDULAR

Boğazlıyan’ın en aktif sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Özler Birlik Derneği “sizin sağlığınız bizim için değerlidir” sloganı ile yine farklı bir etkinliğe imza attı. İçerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde Boğazlıyan’a bağlı Özler Köyü’nde dernek yönetimi yaşlı ve köyde ikamet eden insanları ziyaret ederek maske dağıtımında bulundular. Cami ve köy meydanına dezenfektan ünitesi yerleştiren dernek üyeleri yine gönüllere dokundu.

Yıllardır düzenledikleri çeşitli proje ve etkinliklerle adı sık sık gündeme gelen Özler Birlik Derneği yeni yönetim kadrosu ile de COVİD-19’la mücadele kapsamında pandemi kuralları çerçevesinde yine farklı bir etkinlikle gündeme geldi.

Bir süre önce Özler Birlik Derneği Başkanı Av. Kadir Gemici başkanlığında, Başkan Yardımcısı Aşır Özen ve Sekreter Erdem Altun ile Üyeler Bilal Şahin, Muammer Hamurcu ve Furkan Yücel’in katılımı ile düzenlenen toplantıda alınan kararla “sizin sağlığınız bizim için değerlidir” sloganı ile farklı bir etkinliği gündeme taşıdılar.

-Birlik ve Beraberlik Önemli-

Özler’de birlik ve beraberliğin, birlikte yaşama kültürünün en güzel örnekleri sergilenirken, Özler Birlik Derneği farkındalık proje ve etkinliklerini sürdürüyor.

Köyde yaşayan özellikle yaşlı insanları ziyaret eden, hal ve hatırları ile ihtiyaçlarının olup olmadığını soran dernek üyeleri yine gönüllere dokunuyor.

Özler Birlik Derneği Başkan Yardımcısı Aşır Özen, pandemi dolayısıyla hem ülke olarak hem de dünya olarak zor günlerden geçildiğini belirterek, “Bir süre önce Dernek Başkanımız sayın Av. Abdulkadir Gemici ve yönetim kurulu yelerimizin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda içerisinde bulunduğumuz pandemi gündeme geldi. Dernek olarak bizlerde “sizin sağlığınız bizim için değerlidir” sloganı ile Özler Köyü’nde maske ve dezenfektan ünitesi yerleştirmeye karar verdik. Köyde ikamet eden insanlarımızı ziyaret edip, maske dağıtımı yaptık, köy camimize dezenfektan ünitesi yerleştirdik” dedi.

Köy Muhtarı İsmail Erciyas’ı da muhtarlık binasında ziyaret eden dernek üyeleri muhtar Erciyas’la bir süre sohbet edip, etkinlik hakkında bilgiler verdi. Muhtar Erciyas, bu tür etkinliklerin önemine değinerek, dernek üyelerine teşekkür etti.

Özler Birlik Derneği’nin Köylülerinin her zaman yanında olduğunu da sözlerine ekleyen Özen, dernek olarak her zaman sahada olacaklarını ve yeni sürprizleri de olacaklarını söyledi.

18.12.2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM